LÜKS BİR ALMAN ŞEHRİ DÜSSELDORF

LÜKS BİR ALMAN ŞEHRİ DÜSSELDORF

Düsseldorf, dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olan Almanya’yı en güzel tanıtan şehirlerden biri. Caddelerden restoranlara ve alışveriş mağazalarına kadar zenginliğin ve lüksün üst seviyelerde olduğu Düsseldorf, ziyaretçilerine renkli bir tatil fırsatı sunuyor.

80 milyon nüfuslu Almanya tam bir eyaletler ülkesi. Toplam 16 eyaletten oluşan Almanya’da ekonominin üst düzey olduğu bölgelerden biri Westfalen. İşte bu bölgenin başkenti de Düsseldorf. Fuar kenti olan ve zengin bir şehir olan Düsseldorf ismini Düssel deresinden alır.

LÜKS ALIŞVERİŞ MAĞAZALARI

Tuna’dan sonra en güzel nehir olan Ren Nehri’nin ortasından geçtiği Düsseldorf’ta, her türlü modaevinin yanı sıra, Ferrari, Porsche ve Rolls Royce gibi lüks ve pahalı arabaları arka arkaya görebilirsiniz. Özellikle lüks mağazaları şehrin merkezindeki Königsallee’de bulabilirsiniz. Bizim Bağdat Caddesi’ni andıran Königsallee turistlerin de bir hayli ilgisini çekiyor. Şehrin kalabalık bir diğer yeri de Altstadl (Eski Şehir) olarak adlandırılan bölgedir. Buradaki kafe ve restoranları bir şeyler yiyip içmek için tercih edebilirsiniz.

dusseldorf-konigsallee

ŞEHRİN YARISI YEŞİL ALAN

600 bin nüfuslu kentin yüzde 47’si yeşil alandır. Yani nerden baksanız şehrin yarısını park ve bahçeler kaplıyor. Ancak Almanlar bizden öğrenmiş olacak ki, parklarda bazen mangal yaptıkları oluyormuş. Özellikle hafta sonları Alman aileler tıpkı bizdeki gibi mangal yaparak eğleniyorlarmış. Düsseldorf Almanya’da Türkleri en çok göreceğiniz yerlerden biridir. Bizden öğrendikleri bir diğer kültür de düğün arabalarının korna çalmasıymış. Düğün konvoyların da artık caddelerden korna çalarak geçen arabaları Almanya’da da görebiliyorsunuz.

dusseldorf-park

SAKIN KÖLN BİRASI İSTEMEYİN

Almanya bildiğiniz gibi bira memleketi. Düsseldorf’ta olduğu gibi ülkenin her noktasında bira bir hayli tüketiliyor. Ancak Düsseldorf ile Köln arasında ciddi bir rekabet yaşanıyor. İki komşu şehir birbirinden pek hoşlanmıyor. Öyle ki, eğer Düsseldorf’ta Köln birası isterseniz sorun yaşayabilirsiniz. “Altbier” istemeniz halinde bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account