MADRİD’İN DÜNYACA ÜNLÜ 3 MÜZESİ

MADRİD’İN DÜNYACA ÜNLÜ 3 MÜZESİ

İspanya’nın en çok turist alan ikinci şehri Madrid, çok sayıda müze ve sanat galerisine ev sahipliği yapıyor. Bu müzelerden özellikle 3’ü ise Madrid seyahati boyunca mutlaka görülmesi gerekenler arasında yer alıyor. Ziyaretçisi sayısı olarak başı çeken Prado Müzesi’nden başlayacak bir kültür turuna var mısınız?  Sizler için Madrid’in dünyaca ünlü bu 3 müzesini bir araya getirdik;

PRADO MÜZESİ

Krallık koleksiyonlarının bir araya getirilmesiyle oluşmaya başlayan Prado Müzesi, bugün dünyanın en hatırı sayılır müzelerinden biri olarak bilinir ve Madrid’in en çok ziyaret edilen yeri olma unvanını taşır. Müzede resimden heykele, çizimden kişisel eşyalara kadar çok sayıda eser bulunmaktadır. Madrid’e gelindiğinde uğranması gereken ilk yer tartışmasız Prado Müzesi’dir. Müze, her gün 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir.

Madrid_Müzeleri (3)

Ücret: Yetişkin 14 €, Öğrenci 7 €

Adres: Paseo del Prado, s/n, 28014 Madrid, İspanya

Bilgi: https://www.museodelprado.es/en/

ANTROPOLOJİ MÜZESİ

Madrid’in küçük ama en ilgi çekici müzelerinden biri olan Antropoloji Müzesi, kişisel bir girişimin sonucu olarak oluşmaya başlasa da, 1882 yılında devletin müdahalesiyle geliştirilerek günümüze taşınmıştır. İçinde Afrika ve Hindistan bölgesine ait kalıntılar bulunmaktadır. Müzeyi Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün, 09.30 – 20.00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkün.

Madrid_Müzeleri (2)

Ücret: Yetişkin 3 €, Öğrenci 1,5 €

Adres: Calle de Alfonso XII, 68, 28014 Madrid, İspanya

Bilgi: http://mnantropologia.mcu.es/

REİNA SOFİA MÜZESİ

İspanya Kraliçesi Sofia’nın adını taşıyan müze oldukça değerli tablolara ev sahipliği yapmaktadır. Müzenin en değerli koleksiyonları tablolar olsa da sanat eserleri üzerine yazılmış 10.000 civarı kitap da oldukça önemli bir arşiv olma özelliği taşımaktadır. Rembrandt, Goya ve Picasso gibi ressamların da eserlerinin bulunduğu müze, Salı dışında her gün 10.00 – 21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Madrid_Müzeleri (4)

Ücret: 8 €

Adres: Calle de Santa Isabel, 52, 28012 Madrid, İspanya

Bilgi: http://www.museoreinasofia.es/en

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account