Miniklerle tatili kolaylaştırın

 

Çocuklar ile tatile çıkarken dikkat etmeniz gereken 5 konuya sizin için değindik. Hem sizin hem de miniklerin tatilini kolaylaştıracak küçük tüyolarımızı okumaya ne dersiniz?

 

Tatile yaklaşımınız çok önemli

Seyahatiniz esnasında sorunlar illa ki çıkacaktır, ama bu sorunlara takılıp kendinizi mutsuz edeceğinize rahatlayın ve tatilin tadını çıkarmaya bakın, her şey yoluna girecek.

Seyahat etmek keyifli olduğu kadar zor evet, hele ki çocukla seyehat çok daha zor, fakat tatilinize bir maceraymış gibi yaklaşırsanız, ufak sorunları çözmek kolaylaşacak. Sizce Indiana Jones restorantta pilav yok diye stress olur muydu? Nasıl köpekler sizin stresli olduğunuzu sezebiliyorlarsa, emin olun 7 yaşındaki çocuğunuz da sezecektir, sizin stresiniz onu da olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple hem kendiniz hem de minikler için daha sakin olun, emin olun sakinliğinizi koruduğunuzda, daha pratik olmayı da başaracaksınız.

 

Otelinizi bulamıyor musunuz? Bunu etrafı keşfetmek olarak görün.

144 SU1HXzgyOTcuanBn

 

Yanınıza alınacak şeyler

Yanınıza birkaç ilaç almayı unutmayın, ateş düşürücü, öksürük şurubu ya da baş ağrısı ilacı gibi ilaçları yanınızda götürün ki, gecenin bir yarısında etrafta eczane aramak zorunda kalmayın.

Diğer önemli bir nokta ise kesinlikle yanınızda ıslak mendil bulundurun. Islak mendiller hem çok kullanışlı hem de çok yardımcı. Islak mendiller ile elinizi, tuvaleti ve daha birçok yeri temizleyebilir hatta çok sıcak havalarda yüzünüzü ve boynunuzu silerek serinleyebilirsiniz.

Diğer bir önerimiz ise yanınızda deterjan bulundurmanız. Çocuklar kirlenmeyi sever ya da illaki kendilerini kirleteceklerdir. Bu yüzden yanınızda az da olsa deterjan getirirseniz otelinizin musluğunda kolayca o lekelerden kurtulabilirsiniz.

Yanınızda götüreceğiniz ufak bir gece lambası da otel odalarını daha tatlı ve rahat görünüme sokacaktır.

 

Doğru zamanda yola çıkın

Miniklerin günlük uyku düzenine göre yola çıkarsanız siz de rahat edersiniz. Çocuğunuzun öğlen uykusundan bir iki saat önce araba ile yola çıkarsanız, yolun daha ilk saatlerinde zaten kendiliğinden uykuya dalar ve sizin de kendinize ayırabileceğiniz 1-2 saatiniz kalır.  

Aynı önerimiz uçuşlar için de geçerli çocuğunuzun sizi ve etrafı rahatsız etmesi yerine sessizce uyuması sizi de rahatlatır unutmayın.

 

Uçuşunuzdan en iyi şekilde yararlanın

Bineceğiniz uçağın oturma düzenini önceden bilmek size yardımcı olacaktır. Pencerelerin, koridorların, tuvaletlerin yerlerini bilmek ailenizi oturtacağınız yerleri seçerken önemli bir faktör. Oturma düzeninizi önceden ayarladığınızda beklenmedik sorunlardan da kolayca kurtulabilirsiniz. Yemek servisi veren uçuşlarda çocuğunuzun önüne gelecek yemeği bilin ya da sorun.

Oyuncak seçiminizi doğru yapın

Yanınıza alacagınız oyuncakların çocuğunuzun sıkılmaması için önemi tartışılmaz. Fakat alacağınız oyuncakların ufak parçalardan oluşması büyük ihtimalle elektrikli süpürgeye yem olacağının bir göstergesi. Yanınıza alacağınız oyun hamuru ya da boyama kitapları çocuğunuzun saatlerce eğlenmesini sağlayacak.

 

Bu seçimi yaparken, oyuncağın sahibi olan çocuğunuzdan da tavsiye almakta fayda var. 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account