MOSKOVA’DAN TATARİSTAN’A! İŞTE YENİ TRANS SİBİRYA TURU…

MOSKOVA’DAN TATARİSTAN’A! İŞTE YENİ TRANS SİBİRYA TURU…

Trenle 9 gece 10 günlük bir serüvene hazır olun! Ama bu ne bildiğiniz tren yolculuklarına ne de o güzergahlara benziyor. ProntoPlus’ın 16 günlük efsane Trans Sibirya turuna kardeş geldi diyebiliriz. Üstelik ProntoPlus ekibinin hünerli elinden geçen bu kumaş Prontotour’un avantajlı fiyatlarıyla satışa çıkıyor. Trans Sibirya Ekspresi ile Rusya & Tataristan turu sizi bekliyor. O inanılmaz rota hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim sunacak. Hep ağır ağır en uzağa gitmenin keyfini yaşamak isteyenlerdenseniz bu tur size Moğolistan ve Çinli efsane Trans Sibirya’nın kardeşi olarak çok şey katacak. Belki sonra rotayı daha uzağa çizmek isteyeceksiniz. Ama durun durun şimdi önce nereleri göreceğimizi bir konuşalım.

Bu eşsiz rotanın ilk durağı Rusya’nın başkenti Moskova. Tabi harika bir şehir turu sizi bekliyor. Tveskaya Caddesi, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, Gum Alışveriş Merkezi, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Kurtarıcı İsa Katedrali ve Meclis binası görülecek yerler arasında. Belki gün gün değil ama görülecek yerler arasında öne çıkanları kısaca sıralayabiliriz…

Moskova’dan Sibirya’nın Paris’i Irkutsk’a uçup ardından Baykal Gölü yakınlarındaki Rus Kasabası Litsyanka’da unutulmaz bir akşam yemeği ve ertesi gün şehri keşif, turun detayları arasında. Dünyanın en sıradışı göllerinden biri olan Baykal Gölü’nü yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Irkutsk’ın ardından Trans Sibirya trenine biniyoruz. Kuzey Buz Denizi’ne dökülen Yenisey Nehri’nin kıyısında bulunan Krasnoyarsk’a ardından Novosibirsk’e haraket eden trende yol boyunca doğanın güzelliklerini ve insanoğlunun yarattığı kültürleri göreceksiniz. İşte bir solukta sıraladığımız bu duraklarla seyahatinizin neredeyse yarısı bitmiş olacak.

Sovyetler Birliği dönemini yansıtan izleri taşıyan Novosibirsk’de Sibirya Çiftlik Pazarını da görebilme imkanınız var. Pazar yerleri yaşayan şehrin en kıymetli noktaları olma özelliğini dünden bugüne hala taşıyor. Lenin Meydanı, fotoğraflık ahşap evler, Gorki Caddesi gibi pek çok görülecek nokta olduğunu söylemeliyiz. Şehirde Bilimin Vatikanı olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehri olarak kabul ediliyor. Bu bölgede pek çok güzel noktayı keşfedeceğinizi ve Rus köylerinde yapılan geleneksel yemekleri tadacağınızı belirtmeden geçmeyelim.

Yolculuğunuz sırasında Trans Sibirya treninin yeni rotası ise Ekaterinburg olacak. Ural Bölgesi’nin başkenti konumunda yer alan şehir 18. YY’ın ilk yarısında Çar Pedro tarafından kurulmuş. Bir gece konaklayıp Ekaterinburg’u keşfettikten sonra tren garından son durak olan Kazan’a hareket edeceksiniz. Tataristan’ın başkenti Kazan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Camileri, katedralleri ve daha pek çok alışveriş ve keşif noktasıyla Kazan’ı yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Trans Sibirya turunda trenlerin 4 kişilik paylaşımlı vagon şekilinde seyahat imkanı sunduğunu da ayrıca ifade etmekte fayda var. Unutulmaz bir deneyime tanık olmak için geç kalmayın!

 

 

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account