Muhteşem Doğasıyla Halkidiki’yi Keşfedin

Muhteşem Doğasıyla Halkidiki’yi Keşfedin

Turkuazı görmek için taa Maldivler’e kadar gitmenize gerek yok. Daimi komşumuz Yunanistan muhteşem yarımadası Halkidiki ile bu fırsatı neredeyse ayağınıza getiriyor. Halkidiki, haritada Yunanistan’ın en dikkat çeken yeri olmakla birlikte nedendir bilinmez ama direksiyon her daim Selanik’e kırılır. Selanik’te yaşanılacak deneyimler anlatmakla bitmez ama yolun soluna gitmeyi tercih ettiğinizde karşılaşacağınız manzaralar size ”neden Selanik’e gitmedim?” sorusunu unutturabilir.

Nasıl manzaralar mı var? Buyurun birlikte bakalım.

MUHTEŞEM KOYLAR VE EĞLENCELİ SU AKTİVİTELERİ

Öncelikle rotanız Halkidiki ise, Yunanistan’ın en bozulmamış, el değmemiş doğasına doğru bir seyir halinde olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Yol boyunca karşılaşacağınız birbirinden güzel koylar sizi her daim mola vermeye zorlayacaktır. Manzara ve doğadan söze başlamışken bitirelim. Halkidiki koylarında hem turkuaz rengini hem maviyi bir arada görebilirsiniz. Bu renklere beyaz kumsalın ve yemyeşil ağaçların eşlik edeceğinden emin olabilirsiniz. Halkidiki aynı zamanda Yunanistan’ın en ünlü kamp bölgelerinden biri. Çok sayıda çadır kampa rastlamak mümkün. Kamp sayısındaki çokluğun genç sayısına paralel olduğunu var sayarsak, aktivite çılgınlığının ortasına düşmüş olabileceğiniz sonucuna varabiliriz. Her daim katılabileceğiniz bir tekne turu bulabileceğiniz gibi diğer tüm su eğlence araçlarını da kiralayarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

halkidiki_su_eglencesi

AYNI ZAMANDA BİR KÜLTÜR TURUNDA OLMAK

Halkidiki muhteşem koyları, plajları ve doğasıyla lüks bir deniz tatilinin yanı sıra ziyaretçilerine dolu dolu bir kültür turu fırsatı da sunuyor. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Athos Dağ’ı kısa Halkidiki tatilinde mutlaka zaman ayırıp görülmesi gereken bir yer. Burada bulunan manastırlarda yüzyıllardır inzivaya çekilmiş olarak yaşayan rahipler bulunuyor. Evet, yanlış duymadınız bu manastırlarda sadece rahipler yaşıyor. Kadınlara yasak olan bu bölgeyi ziyaret etme fırsatı da sadece sınırlı sayıdaki erkeğe veriliyor. Kadınlar sadece tekne ile manastırların etrafını görebiliyor.

halkidiki_manastir

AKTİF GECE HAYATI

Halkidiki’de güneş battıktan sonra bambaşka bir hayat başlıyor. Dünyaca ünlü Yunan mezeleri ve Yunan rakısı olan ouzo ile başlayacağınız geceyi, bölgenin birbirinden çılgın beach clublarında ateşleyebilirsiniz. Kamp bölgelerinde düzenlenen eğlenceler de meraklısına unutulmaz anlar yaşatabilir. Tüm bu avantajlarının yanı sıra Halkidiki hem çok yakın hem de oldukça ucuz bir destinasyon. Yaz aylarında araya küçük bir tatil sıkıştırmak isterseniz Halkidiki mutlaka aklınızda olsun.

halkidiki-gece

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account