Neden En Çok İtalya’ya Gidiyoruz?

Neden En Çok İtalya’ya Gidiyoruz?

Dünyanın en gözde turizm destinasyonlarından İtalya, tüm dünyadan olduğu gibi Türkiye’den de turist akınına uğruyor. Hatta Türkler tarafından en çok seyahat edilen ülkenin İtalya olduğunu söyleyebiliriz. Peki, neden İtalya’ya bu kadar çok ilgi duyuyoruz? İşte yanıtları;

Sen Hiç Gitmedin mi?

Hiç hesapta yokken eşiniz bir İtalya tatili planlayıp bunu size söyledikten hemen sonra konuyu tartışmaya kapatabilir. Bu radikal kararın en önemli nedenlerinden biri komşularınız ya da sosyal çevreniz olabilir. İtalya Türkler tarafından öyle sık ziyaret ediliyor ki, dost sohbetlerinde “aaa sen hiç gitmedin mi?” sorusuyla karşılaşmak oldukça popüler. İşte size işi gücü bıraktırıp İtalya’ya seyahat ettiren kritik bir neden.

2. foto

Yüzde 97 DNA Uyumu

Bilimsel bir araştırmanın sonuçları İtalyanların atası Etrüskler ile Türkler arasında yüzde 97’lik bir DNA uyumu olduğunu kanıtladı. Öyle ki, genlerimizdeki bu benzerlik mutfak kültüründen davranış özelliklerine, mimariden eğlence anlayışına kadar birçok açıdan aynı paydada birleşmemizi sağlıyor. Bu özellikleriyle İtalya, bildiğimiz yemekleri yiyeceğimiz ve bildiğimiz insanlarla karşılaşabileceğimiz tanıdık bir ülke.

Screen Shot 2014-10-15 at 6.26.38 PM

Hızlı Trenle 2 Bin Yıl

İtalya, görkemli tarihiyle hemen her çağa damgasını vurmayı başarmış köklü bir geçmişe sahip. Hemen her kenti ayrı bir tarihsel dönemin açık hava müzesi gibi olan İtalya’da birkaç saat içinde binlerce yıllık tarihe tanıklık edilebiliyor ve her saat başı başka bir çağda mola verebiliyorsunuz. Kendinizi Roma Kolezyum’unda vahşi hayvanlara karşı savaşan bir gladyatör gibi hissettikten sadece 2 saat sonra Floransa’da Michelangelo eserleriyle Rönesans dönemi sanatçıları arasında bulabileceğiniz bu ülkeye Türkler tarihe tanıklık etmek için gidiyor.

Screen Shot 2014-10-15 at 6.27.31 PM

Bir Akdeniz Efsanesi; İtalyan Erkekleri

Uzun boylu, iri yapılı, esmer ve renkli gözlü İtalyan erkekleri hem yakışıklı hem de oldukça bakımlıdır. Kadınlara kendilerini prensesmiş gibi hissettiren ve dünya modasını belirleyecek düzeyde iyi giyinen İtalyan erkekleri, kadınlar için bölgeyi çekici kılan bir başka unsur. Her neyse, bu bölümü kısa geçiyoruz J

İtalyan Modası

Kalitesi ve kendine haz tarzı ile İtalyan modası varlığını tüm dünyaya kabul ettirmiş durumda. Moda deyince sakın aklınıza giyildiğinde kendinizi tanıyamayacağınız uçuk şeyler gelmesin. Zira İtalyan tarzı tam anlamıyla sokak modasını temsil ediyor. Gucci, Prada, D&G ve Armani gibi markalar her şeyin en kalitelisini bulabileceğimiz bu ülkenin en çok tanınan markalarından biri.

Screen Shot 2014-10-15 at 6.27.41 PM

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account