OHAL DÖNEMİNDE GÜVENLİ SEYAHATİN ADRESİ ACENTELER

OHAL DÖNEMİNDE GÜVENLİ SEYAHATİN ADRESİ ACENTELER

Hükümet’in 3 ay sürecek olağanüstü hal uygulamasını açıklamasının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı bir açıklama yaparak vatandaşların tatil planlarını aksatmadan yapabileceğini ifade etti. Seyahat severler için bu açıklama yeterli olsa da en azından bu dönem için olabildiğince güvenli seyahat etmek isteyenler gözünü bireysel seyahatten çok grup olarak seyahat edebilecekleri turlara çevirdi. Peki, turizm profesyonelleri bu konuda ne düşünüyor? Prontotour Genel Müdür Yardımcısı Derya Kesman konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“GRUPLA SEYAHAT ÇOK DAHA GÜVENLİ”

Bir acente ile seyahat etmenin en önemli avantajlarından birinin güvenlik olduğunu söyleyen Derya Kesman, “Aslında bir acente ile seyahat etmenin daha güvenli olması sadece OHAL ya da çeşitli olağanüstü durumlarda değil her daim geçerli olan bir durum. Bireysel seyahatlerinizde bütün güvenliğinizi kendiniz alırsınız. İşinde uzman bir acente ile yaptığınız seyahatinizde ise kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayacak çok fazla durum söz konusu. Öncelikle bir acente ile seyahat ettiğinizde, birlikte hareket ettiğiniz bir grubunuz oluyor. Bu kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlıyor. Ayrıca size seyahatiniz boyunca eşlik eden bir rehberinizin olması da ayrı bir güvenlik avantajı. Bu aşamalar turda geçirilecek kısımla ilgili.

BU AVANTAJ ÇOK ÖNEMLİ

Tur öncesinde ise sizleri havalimanında bekleyen, tüm giriş çıkış işlemlerinizde size yol gösteren ve yardımcı olan bir personel ile muhatap oluyorsunuz ki, bu avantajın içinde bulunduğumuz şu günlerde hayli önemli olduğunun altını çizebiliriz. Aynı zamanda tüm seyahatiniz boyunca sizler için süreci izleyen, gidiş dönüş ve konaklama planlarınızı kusursuzca takip eden bir kurumun olması ve sizin de dilediğiniz zaman bu kurumla irtibata geçebiliyor olmanız da seyahat güvenliği konusunda önemli bir artı.

ERTELEME İMKANI

Bugün içinde bulunduğumuz OHAL durumu nedeniyle yurtdışına çıkmak istemeyen ya da tatil planını biraz ertelemek isteyen seyahat severler eğer planlarını bir acente ile yaptılarsa, herhangi bir ek ücret ödemeden seyahatlerini erteleyebilecekler. Acente yerine bireysel seyahati tercih eden seyahat severlerin ise şuan ödeme yaptıkları otellerden, satın aldıkları yurtdışı tren biletlerinden ya da giriş ücretini internette peşinen ödediği müzelerden herhangi bir geri ödeme alma veya tarihleri ücret ödemeden erteleme şansı bulunmuyor.”

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account