PEGASUS CHECK-IN VE BOARDING SÜRELERİNİ DEĞİŞTİRDİ

PEGASUS CHECK-IN VE BOARDING SÜRELERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Pegasus Hava Yolları, tüm kanallarda check-in (uçuşa kayıt) ve boarding (uçuşa kabul) kapanış sürelerinin 1 Mart 2018 tarihinden itibaren değiştirdiğini açıkladı. Pegasus’tan yapılan açıklamada “Tüm uçuşlarınız için uçuşa kabulünüz (boarding) öncesinde havalimanı güvenlik kontrol noktalarındaki aramalar, uçuş kayıt (check-in) işlemleri, varsa özel hizmet taleplerinizin karşılanması, pasaport işlemleri ve uçuşa biniş kapısına ulaşım için yeterli zaman ayırmanız ve belirtilen sürelerde uçuşa biniş kapısında hazır olmanız gerekmektedir. Uçağınızın biniş kapısı kalkış saatinden 20 dakika önce uçuşa kapanacaktır” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca yolcuların uçuşlarda herhangi bir sorun yaşanmaması için uçağın kalkış saatinden yurt içi uçuşlarında için en az 2 saat önce, yurt dışı uçuşları için en az 3 saat önce havalimanında bulunması gerektiğini ifade etti.

İşte 1 Mart’tan itibaren geçerli olacak check-in ve boarding işlem süreleri

Check-in (Uçuşa Kayıt) Kanalları Check-in (Uçuşa Kayıt) Kapanış Süreleri
Kiosk Uçuş saatinden 45 dk önce
İnternet Uçuş saatinden 60 dk önce
Yurt İçi Kontuar Uçuş saatinden 45 dk önce
Yurt Dışı Kontuar Uçuş saatinden 60 dk önce

KABİN BAGAJI KURALLARI

Pegasus, ayrıca kabin bagajında da uygulanacak yeni kuralları açıkladı. Uçak içi yerleşimi kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirilecek uygulamada yolculardan bazı hususlara dikkat etmeleri istendi. İşte Pegasus’tan yapılan açıklama: Uçak içi yerleşimi kolaylaştırmak ve hızlandırmak için, en fazla 8 kg ağırlığında, 55cm x 40 cm x 20 cm boyutlarında el bagajınızı ve 1 küçük çantanızı (bayan el çantası veya laptop çantası) beraberinizde uçak içerisine alabillirsiniz. 2 parçadan fazla el bagajınız olması durumunda, 8 kg’lık el bagajınız/bagajlarınız biniş kapısında veya kabin içinde uçağın kargo bölümüne alınacaktır.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account