PRONTOTOUR REHBERİ SLOVENYA’NIN DOĞA HARİKASI BLED GÖLÜ’NÜ ANLATTI

Slovenya’nın başkenti Ljubljana yakınlarında bulunan ve bir doğa harikası olan Bled Gölü, sadece kendi başına bile bir ziyaret nedeni olabiliyor. Slovenya’nın incisi olan Bled Gölü muhteşem doğasıyla misafirlerini büyülüyor. Prontotour Rehberi Mesut Dereli, bu doğa harikası yeri Prontoblog için yerinde anlattı.

Mesut Dereli Bled Gölü hakkında şunları söyledi:

Bled Gölü, Slovenya’nın en önemli turizm destinasyonlarından biri olarak dikkat çekiyor. Özellikle burası yaz aylarında insan trafiği çok fazla oluyor. Çünkü gerçekten çok önemli bir turizm destinasyonu. Yürümek için oldukça güzel parkurlar, su sporu için olanaklar ve balık avlamaları için alanlar bulunuyor. Ayrıca adanın ortasında St. Mary Assumption Kilisesi de ziyaretçilerin çok ilgisini çekiyor. Bled Gölü, Slovenya’ya gelip görmeden dönülmemesi gereken yerlerin başında geliyor. Bled Kalesi’nden göle baktığınızda muhteşem bir manzara eşliğinde Julian Alpleri’ni de göreceksiniz.

Bled Gölü kartpostal gibi bir güzelliğe sahip. Özellikle güneşli havalarda muhteşem fotoğraflar da elde edebilirsiniz. Buraya geldiğinizde mutlaka gölün etrafında yürüyüş yapıp, cafelerde oturup bir şeyler içmelisiniz. Doğa ile baş başa kalıp huzurlu bir ortamın keyfini çıkarmanızı öneririm. Ljubljana’ya geldiğinizde Bled Gölü’nü görmeden ayrılmamanızı tavsiye ederim.

Bu arada önemli bir değer olan Bled Gölü’nde çevreye zarar vermemek için motorlu teknelerin kullanılması yasaktır. Tekne yada kano ile gölün kristalimsi renkteki sularında dolaşabilir, ya da ada etrafını yürüyerek keşfedebilirsiniz. Sonrasında da Bled Kalesi’ne çıkarak, kasabanın bütün manzarasını görebileceksiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account