PRONTOTOUR’DAN GENÇ SEYAHAT YAZARLARINA DESTEK!

PRONTOTOUR’DAN GENÇ SEYAHAT YAZARLARINA DESTEK!

Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nde Prontotour’un sponsorluğunda akademik takvime dahil edilen “Seyahat ve Gastronomi Yazarlığı” dersi dönem sonu itibariyle tamamlandı. Prontotour İçerik ve Kurumsal İletişim Müdürü Mehmet Güneli tarafından verilen derslere öğrenciler yoğun ilgi gösterirken, genç yazarlar, içerik oluşturma ve pazarlama gibi konularda detaylı çalışmalar yapma imkanı buldular. Derse kendi alanında uzman isimler de konuk hoca olarak katılım gösterirdi. Dönem boyunca derslere ünlü yemek fotoğrafçısı Özgür Bakır, sosyal medya uzmanı Sercan Şenyüz, pazarlama ve iletişim danışmanı İris Cingi ile blog-seyahat yazarı Seymen Bozaslan katılım göstererek öğrencilere deneyimlerini aktarma fırsatı buldular.

Prontotour’un derse ilk defa geçen yıl sponsor olduğuna dikkat çeken Mehmet Güneli, “Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Onaran’ın önemli teşvikleri oldu; son yıllarda üniversiteler ile iş birliğine hız verdik. Bilindiği üzere daha önce Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte Türkiye’nin ilk termal ve Spa rehberini hazırladık. Prontotour’un akademik hayata dönük verdiği katkılardan biri de bu dersin hayata geçmesi oldu. Son yıllarda seyahat endüstrisinde içerik odaklı çalışmaların önem kazandığını ancak doğru bilinen yanlışların sayısının da arttığını görüyoruz. Seyahat ve Gastronomi Yazarlığı dersi ile sektöre adım atacak gençlerin doğru metot ve yöntemler ile yol alması noktasında katkılar sağladığımızı düşünüyoruz. Önümüzdeki yıllarda da dersi geliştirip zenginleştirerek Okan Üniversitesi ile birlikte çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Okan Üniversitesi Gastronomi Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İlkay Gök’e de teşekkür eden Güneli, “Kendisinin yenilik arayışı ve Prontotour ile bu projeyi hayata geçirmek istemesi bizleri memnun etti. Bu vesileyle hem İlkay Hanım’a hem de Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan Bey’e teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account