PRONTOTOUR’DAN GENÇ SPORCULARA DESTEK – Video

PRONTOTOUR’DAN GENÇ SPORCULARA DESTEK – Video

Karagümrük Atletizm takımının genç sporcuları, kendilerine maddi ve manevi destekte bulunan Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran ile bir araya geldi. Genç sporculara destek vermeyi sürdüreceklerini belirten Ali Onaran, “Elimizden geldiğince bu tür spor gelişmelerinin içinde olmaya çalışacağız. İçlerinden de iyi sporcular çıkıyor. En azından da bu çocukları topluma kazandırdığımızı düşünüyorum” dedi.

GENÇLERİN ARASINDAN TÜRKİYE BİRİNCİLERİ ÇIKIYOR

Atletizme yaklaşık 6 yıldan beri destek verdiklerini belirten Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, “Bizim bu desteğimiz Darülaceze ile başladı. Sporla alakası olmayan çocukların spora kazandırılması, hatta içlerinden bazılarının milli takıma ya da şampiyonluklara kadar gitmesi konusunda yardımcı oluyoruz. Türkiye birincilerinden dünya üçüncülerine kadar birçok sporcu bu gençlerin arasından çıkıyor. Bizim de bunda katkımızın olması mutluluk verici” dedi.

EMEĞİMİZ KARŞILIĞINI BULUYOR

Genellikle genç yaştaki sporculara destek verdiklerini ifade eden Ali Onaran, “Bizim ülkemizde atletizm ne yazık ki çok önde olan bir spor değil. Ancak bu çocukları çok küçük yaştan ele alırsanız çok güzel şeyler ortaya çıkabiliyor. Kısıtlı imkanlarla yapılan bir çalışma bu. Ama yine de çok güzel sonuçlar veriyorsa demek ki emek karşılığını buluyor. İyi sporcular yetiştiriyoruz. Bu gençler arasında şirketimizde çalışan 4-5 arkadaşımız var. Hatta takımdaki arkadaşlarımızdan bazıları da üniversitede turizmi tercih etmeye başlamış” diye konuştu.

KÜÇÜK YAŞTAKİ SPORCULARA DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Atletizme bundan sonraki dönemlerde de destek olacaklarının mesajını veren Ali Onaran sözlerini şu şekilde tamamladı: Elimizden geldiğince bu tür spor gelişmelerinin içinde olmaya çalışacağız. Özellikle gençlere ve hatta küçük yaştaki çocuklara kadar destek olacağız. Yaş ortalaması 15-16 yaşındaki atletizm takımımızı biz 12-13 yaşından itibaren yetiştirmeye başlıyoruz. İçlerinden de iyi sporcular çıkıyor. En azından da topluma kazandırdığımızı düşünüyorum.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account