PRONTOTOUR’DAN TÜRKİYE’NİN TANITIMINA ÖNEMLİ KATKI

PRONTOTOUR’DAN TÜRKİYE’NİN TANITIMINA ÖNEMLİ KATKI

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Konseyi’nin (KEİK) Türk ve Rus heyetleri, Prontotour organizasyonunda bir araya geldi. Türkiye ve Rusya arasındaki ekonomik ve turizm ilişkilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen toplantı Antalya’da yapıldı.

keik-yemek

Heyet daha sonrasında Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. KEİK Rusya Ulusal Konseyi Başkanı Viktor Arhipov, KEİK Rusya Ulusal Konseyi Türkiye Başkanı Erdoğan Gündüzpolat ve Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

ALİ ONARAN: KOMŞUMUZ RUSYA İLE İLİŞKİLERİMİZ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Türkiye ile Rusya’nın turizm açısından işbirliklerinin ilerleyen dönemlerde daha da artacağına inandığını belirten Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran şöyle konuştu: Turizm dünyada kültürleri birbirine yaklaştırıyor. Komşumuz Rusya ile ilişkilerimiz her geçen gün artıyor. Bizler Rusya’ya gittiğimizde kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Eminim ki Ruslar da Antalya’ya geldiğinde aynı mutluluğu ve huzuru buluyor. Bu toplantıları daha sık yapacağız. Viktor Başkan ile hemen konuşup Ocak ayında bir toplantı yapmanın kararını aldık.

VIKTOR ARHİPOV: YENİ ORTAKLAR ARIYORUZ

Ziyaret amaçlarının Türkiye ile Rusya’nın iş ilişkilerini güçlendirmek olduğunu belirten KEİK Rusya Ulusal Konseyi Başkanı Viktor Arhipov, “Aslında ziyaret amacımız yeni yerler görmek ya da herhangi bir izlenim yapmak değil. Yeni ortaklarla ilişkiler kurmak için buradayız. Biz teknolojiden turizme kadar birçok alanda yeni ortak arıyoruz” dedi.

antalya-gazeteciler-cemiyeti

 

ERDOĞAN GÜNDÜZPOLAT: AMACIMIZ TURİZM KONUSUNDA İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRMEK

Rusya ile Türkiye’nin 500 yıldan fazla bir geçmişi olduğunu ifade eden KEİK Rusya Ulusal Konseyi Türkiye Başkanı Erdoğan Gündüzpolat, “Avrasya’nın iki büyük cumhuriyeti vardır. Onlar da Türkiye ve Rusya. Tarih tekrar iki halkı birleştirmek için bir araya getirdi. Sayın Vladimir Putin ve Recep Tayyip Erdoğan ilişkileri geliştiriyor. Bizim amacımız iki büyük halkın ekonomik, medya ve turizm gibi birçok konuda ilişkileri güçlendirmektir” diye konuştu.

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account