PRONTOTOUR’DAN USTA GAZETECİLERE ÖDÜL!

PRONTOTOUR’DAN USTA GAZETECİLERE ÖDÜL!

Prontotour her yıl geleneksel olarak düzenlediği Acenteler Buluşması’nda bu yıl bir ilke imza atarak turizm sektörüne 20 yılın üzerinde emek veren gazeteci ve yazarları ödüllendirdi. Sektörün önde gelen kalemleri Bülent Ecevit ve Kerem Köfteoğlu’na Meslek Başarı Ödülü, turizm sektörünün duayen fotoğrafçısı Halil Tuncer’e de Hayat Boyu Başarı Ödülü verildi.

Prontotour’un her yıl geleneksel olarak düzenlediği Acenteler Buluşması bu yıl Çeşme Boyalık Beach Hotel’de gerçekleştirildi. Acenteler Toplantısı’nda konuşan Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, zor bir yıl olmasına karşın 2016’yı yüzde 20 büyüme ile kapattıklarını ve 2017 yılında da çift haneli büyüme hedeflediklerini söyledi. Acenteler Buluşması kapsamında düzenlenen gala yemeğinde Prontotour’da beşinci ve onuncu yılını dolduran çalışanlar ile farklı kategorilerde başarı elde eden acenteler ödüllendirilirken bu yıl ilk defa gazetecilere de ödül verildi.

Ödül vermeye devam edeceğiz

Gelenekselleşen Acenteler Buluşması’na her yıl basından temsilcilerin de katıldığını dile getiren Ali Onaran, “Turizm sektörünün gelişmesinde iletişim kanallarının çok önemli olduğuna inanıyoruz. Medya ve son yıllarda gelişen sosyal medya mecraları tüketicilerin doğru bilgilendirilmesi anlamında önemli roller üstlenmiş durumda. Sektörümüzün bu noktaya gelmesinde sadece turizm üzerine düşünen, araştıran gazeteci ve yazarların katkısı yadsınamaz. Bu nedenle turizm ve seyahat sektörüne 20 yılın üzerinde emek vermiş gazeteci, yazar veya fotoğrafçı dostlarımızı her sene onurlandırmak istiyoruz. Bu yıl 3 önemli ismi ödüllendirdik. Önümüzdeki yıllarda sektörümüze katkı sunan diğer gazeteci ve yazarlara da ödül vermeye devam edeceğiz” dedi.

Basın ödüllerini kazanan isimler

 

Prontotour’un 2017 yılındaki Acenteler Buluşması’nda basın ödüllerini kazanan isimler de belli oldu. Bu yıl Hayat Boyu Başarı Ödülü’nü duayen turizm fotoğrafçısı Halil Tuncer alırken, Meslek Başarı Ödülleri’nin sahipleri ise usta kalemler Bülent Ecevit ve Kerem Köfteoğlu oldu. Ali Onaran, “Bu yıl Hayat Boyu Başarı Ödülü’nü aynı zamanda Sevgili Seher Müşfide Aybek’e de vermek istiyorduk. Ancak Seher ablamız sağlık sorunları nedeniyle etkinliğimize katılamadı. Kendisine acil şifalar diliyoruz ve bir an önce aramıza katılmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account