PRONTOTOUR’UN EN GENÇ GEZGİNİ BARSELONA’YI ANLATTI

PRONTOTOUR’UN EN GENÇ GEZGİNİ BARSELONA’YI ANLATTI

Cem Doğan, 10 yaşında bir gezgin. Turumuzla gittiği Barselona‘yı çok beğendi ve sizler için Barselona izlenimlerini yazdı. İşte Cem’in gözünden Barselona…

Barselona çok güzel bir yerdi. Oraya gideceğimi öğrendiğimde çok heyecanlanmıştım. Barselona’da yapılması gereken şeyler hakkında internetten bilgi aldım. Uçak yolculuğu çook uzun sürdü.

Barselona’ya gelince çok etkilendim, çok güzel tasarlanmış binalar vardı. Oraya turla gitmiştik.

İlk gün La Sagrada Familia’yı (Kutsal Ailenin Evi) gördük. Çok etkilendim, çok güzeldi. Oranın en ünlü mimarı Gaudi tarafından yapılmış.

SALVADOR DALİ MÜZESİ

Dünyaca tanınmış sanatçı Salvador Dali’nin müzesine gittik. Dali bir sürrealistti, yani gerçeküstü eserler üreten bir sanatçıydı.

Orada sadece Dali’nin eserlerini değil, onun tabutunu da gördük. Ben orada Dali’nin saçındaki kepeklerden dolayı çok da temiz bir kişi olmadığını ve para delisi olduğunu öğrendim.

BARSELONA YEMEKLERİ

İspanyol yemekleri çok lezzetliydi özellikle de tapaslar harikaydı.

Barcelona’da gördüğüm insanlar çok rahattı. Havalimanında çoğu kişinin yerlerde uyuduğunu gördüm. Gördüğün en güzel şeylerden biri de onların yerel dansı flamenkoydu.

Daha paylaşılabilecek çok anı var ancak gezi notları kısa olmalı çünkü ben anı okumaktansa gidip kendim gezmeyi daha çok severim.
Dosya kapanmıştır…
Hâlâ okuyor musunuz? Haydi şimdi yola çıkın!

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account