İŞTE REHBERLE SEYAHAT ETMENİN FAYDALARI…

İŞTE REHBERLE SEYAHAT ETMENİN FAYDALARI…

Seyahat etmenin trend hale gelmesi, şüphesiz ki insanların farklı kültürler ve coğrafyalarla tanışma isteğini de artırdı. Özellikle şehir hayatından sıkılanlar en küçük tatil molalarında gerek yurtdışı gerekse yurt içinde farklı bölgelere seyahat etmeye başladı. Her gidilen ülkenin kendisine göre farklı yanları ya da yabancıların bilmediği bir takım kuralları mevcuttur. Bu yüzden gidilen bölgeyi avucunun içi gibi bilen, orada yaşayan bir rehberle seyahat etmek olumsuzluklardan etkilenme riskini azaltır.

İşte Prontotour rehberlerinin deneyimlerinden faydalanarak belirlenen rehber ile seyahat etmenin faydaları:

GÜVENLİ SEYAHATTE İLK YARDIMCINIZ ONLARDIR

Hiç bilmediğiniz bir ülkede olmanın en büyük sıkıntısı güvende olmama duygusudur. Otelde, takside, alışverişte, restoranda ve döviz bürolarında dolandırılma olayı dünyanın her yerinde yaşanmaktadır. Bu tür olaylardan korunmanın en iyi yolu bir rehber ile hareket etmektir. Bölgeye dair oldukça deneyimli olan rehber, bu tür sevimsiz olayların yaşanmaması için önlem almakla yükümlü kişi konumunda bulunmaktadır.

ZAMANI EKONOMİK KULLANMANIZI SAĞLARLAR

Profesyonel bir rehber ile yapılan seyahatlerde zamandan ciddi tasarruf sağlanmaktadır. Bölgeye yüzlerce kez seyahat etmiş hatta orada yaşayan bir rehber, önceden yapacağı pratik programlarla kısa zamanda oldukça fazla yer gezip görmenizi sağlar. Ayrıca gidilen bölgelerdeki doğru noktalara seyahat etmenizi sağlayarak gezinizi en verimli şekilde geçirmenize yardımcı olurlar.

ŞEHİRDEKİ KILAVUZUNUZDUR

Her an, her konuda danışacağınız bir profesyonelle seyahate çıkmak büyük bir konfor sağlar. Para bozdurmaktan taksiye; restoran seçiminden gıda güvenliğine kadar 7/24 tavsiye, doğru yönlendirme gibi konularda size destek olurlar. Her ihtiyacınızı dile getirebileceğiniz bir danışman görevi görürler. Örneğin gece geç saatlerde yaşayacağınız bir baş ağrısında dahi yardımınıza ilk koşacak kişi rehberlerdir.

YABANCI DİL BİLİRLER, SİZİN TERCÜMANINIZ OLURLAR

Gittiğiniz ülkenin diline, gelenek ve göreneklerine, yaşam biçimine hakimdirler. Bu yüzden gittiğiniz ülkelerde dil problemi yaşamaksızın tüm isteklerinizi rahatça söyleyebilme konforunu sağlayan rehberler, kişisel tercümanınız gibi size hizmet sunarlar.

BİR YERİN HİKAYESİNİ EN İYİ ONLAR BİLİR

İnternette denetlenemeyen, güncellenmemiş pek çok bilgi var olmasına rağmen rehberlerin bilgisi taze ve günceldir. Nerede ne yenileceğinden, nerede nasıl davranılması gerektiğine kadar birçok bilgi rehber tarafından seyahat tutkunlarıyla paylaşılır. Mesela metroya binerken yapılan bir hata, biletinizi okutmamanız bile ağır cezalara neden olabilir. Eğer bunlarla ilgili doğru bilgiye sahip değilseniz, problemler yaşayabilirsiniz.

Rehber eşliğinde gezmek gezip gördüğünüz yerler hakkında daha detaylı bilgiler alabilme avantajı sağlar. Örneğin iyi bir rehber, Barselona’yı sadece iyi bilmekle kalmayıp Antoni Gaudi’nin Barselona için öneminden ziyade dünya mimarisindeki yeri, sanat tarihindeki önemi, mimari tarzı ve etkileşimleri gibi detayları da bilmelidir. Pek çok rehber sanat tarihi eğitimi almış olmasından kaynaklı, sanat ve tarih konulu seyahatlerde entelektüel açıdan da besleyici etken olarak öne çıkmaktadır.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account