Ren Nehri’nde romantik bir gezi

Ren Nehri’nde romantik bir gezi

Destinasyon ismi olarak oldukça ilgi çekici değil mi? Heyecanlanmakta haklısınız. Bir seyahat biçimi olarak nehir turuna katılmanın keyfi bambaşka iken özellikle yılbaşında içinden Ren nehri geçen bir seyahate çıkmanın keyfine paha biçilemez.

Nehir turları Cruise gemisi yolcuları için de tecrübe edebilecekleri çok farklı bir deneyim.

Nehir yolculuğunun özelliği ne, nereler görülmeli, neresi romantik? daha yakından bakalım!

Ren nehri, 1320 km uzunluğa sahip. Hollanda, Almanya ve Fransa’nın en güzel şehir ve kasabalarının içerisine uzanıyor. Nehir yolculuğunuz boyunca; Amsterdam, Nijmegen (Hollanda), Krefeld, Wesel, Duisbourg, Köln, Zons, Koenigswinte, Rudesheım,Wiesbaden, Nierstein, Worms, Speyer, Manheim, Karlsruh, Heidelberg, Manheim (Almanya), Strasbourg (Fransa) sizi selamlayan en güzel liman kentleri ve romantik kasabalardan bazıları!

Nehir yolculuğu Amsterdam’dan başlar. Özgürlükler şehri Amsterdam’da yapılacak şehir turunun ardından gemide hoş geldin kokteyli, akşam yemeği ve arzu eden yolcular için ekstra kanal turu gerçekleştirilir.

Heidelberg, Almanya

Gemide muhteşem bir sabah kahvaltısından sonra Nijmegen- Wesel ve Duisburg’dan geçilerek Krefeld’e varış gerçekleşir. Akşam yemeği ve gecelemenin ardından ise Köln’e hareket başlar. Düseldorf ve muhteşem bir panoramik manzaraya sahip olan Ortaçağ şehri olan Zons geçilerek Köln’e varılır.

Köln’de karaya vardığınızda şehri gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Bir sonraki varış noktası olan Koenigswinter’da gecenizi gemi dışında değerlendirebilirsiniz.

Ertesi gün Ren nehrinin görülmesi gereken en güzel ve yolculuğunuzun en romantik noktalarından biri olacak Koblenz- Rudesheim- Lorelei Kayalıklarıyla karşılacaksınız. Mayence-Koblenz aralığında nehrin her iki yanında bulunan yemyeşil kasabaların ortasında yükselen şatolar kendinizi bir Ortaçağ film setinin içerisinde hissetmenize neden olacak.

Ren yolculuğunuzun en güzel manzaralarını görebileceğiniz bu bölgelerde gözlerinizi dört açmanızda fayda var. Birçok şiire ve efsaneye konu olan Lorelei kayalıklarından geçen bu nehir turu sizin için de efsane bir seyahat olacaktır.

Görsel ziyafetin ardından bir diğer varış noktası Rudesheım’da dilerseniz antika enstrümanların sergilendiği müzik müzesini ziyaret edebilir, Ren nehri bölgesinin meşhur üzüm bağlarının en iyi örneklerini görebilirsiniz. Günün akşamı gemide yılbaşı yemeği ve partisinin ardından ünlü Dosselgasse sokağında eğlenceye devam edebilirsiniz.

Yeni yılda yeni kentler görmeye devam edilerek Wiesbaden, Nierstein, Worms kentleri geçilir ve Speyer, manheım veya Karlshruhe’ye varış gerçekleşir (rıhtım yoğunluk durumuna göre). Arzu ederseniz ekstra olarak gerçekleştirilen Heidelberg turuna katılırsınız. Heidelberg kalesinden şehrin en güzel manzaralarını seyrettikten sonra akşamüzeri gemide kaptanın gala yemeğine davetlisiniz.

Muhteşem Ren nehri turu Strasburg şehrinde yapılacak gezintiyle devam eder. Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Strasburg’u doyasıya, adım adım gezmek gerek. Strasburg, modern alışveriş merkezleri, tarih kokan binaları, Petit France bölgesinde bulunan kanalları ve köprüleriyle tarihin ve modernizmin harmanlandığı muhteşem bir şehir.

Aynı zamanda Michelin yıldızlı restaurantları ve olağanüstü lezzetli yemekleriyle dünyanın en popüler gurme mekanı.

Ren nehri turuyla tarih, romantizm ve muhteşem hikayelerle dolu eğlenceli bir yılbaşı sizi bekliyor…

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account