REN NEHRİ’NDE ROMANTİK BİR YOLCULUĞA VAR MISINIZ?

REN NEHRİ’NDE ROMANTİK BİR YOLCULUĞA VAR MISINIZ?

Nehir gezileri son dönemlerde oldukça revaçta. Avrupa’nın cazibe merkezlerinin yanı sıra romantik köşelerini de nehir turlarıyla keşfetme şansı yakalıyorsunuz. İşte Prontotour’un düzenlediği Ren Nehri turu da sizi böyle büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor. Yaklaşık 1230 kilometrelik Ren Nehri’nde Hollanda, Almanya, Fransa ve İsviçre gibi ülkelerin önemli şehirlerini görebiliyorsunuz. Seyahat tabii ki bunlarla sınırlı değil. Avrupa’nın küçük ve bir o kadar sevimli kasabaları ile romantik destinasyonları sizi bekliyor. Nehir turlarının belki de en büyük avantajlarından biri de bu olsa gerek. Seyahatiniz boyunca tablo güzelliğindeki kasabaların arasından geçiyorsunuz. Seyir halindeyken ya çok önemli bir şatoyu ya da o bölgeye özgü köy evlerini görme şansına sahipsiniz. Gemiyle seyahat etmenin bir diğer avantajı da bavulunuzu ilk gün odanıza koyuyorsunuz ve tatilinizin son gününe kadar toplama sıkıntısı yaşamıyorsunuz. Odanız adeta tatil boyunca sizin peşinizden geliyor. Konforu, eğlencesi ve samimi ortamıyla nehir turları fark yaratıyor.  Peki, şimdi Ren Nehri rotalarını tanımaya ne dersiniz?

İLK DURAK AMSTERDAM

Nicko Cruises firmasının Rhein Melodie adlı gemisi, Ren Nehri turu için sizi Amsterdam’da bekliyor.  Biz de gün boyunca Hollanda’nın en çok ziyaret edilen şehri ve başkenti Amsterdam’ı geziyoruz. Burası laleleri, kanalları, meydanları, takunyaları gibi sayabileceğimiz onlarca farklı özelliğe sahip. Kısa bir şehir turuyla birçok yeri görme şansı yakalıyorsunuz. Şehir gezimizin ardından gemimize geçiyoruz. Akşam yemeği öncesinde kaptanımızın “Hoşgeldiniz Kokteyli”ne katılıyoruz. İkinci günümüzde gemimizden ayrılarak yel değirmenleriyle ünlü Zaanse Schans ile sahil kasabası Volendam turlarını yapıyoruz.

gemi ic

 

GEMİMİZ ROTASINI KÖLN’E ÇEVİRİYOR

Gemimiz Hollanda gezisini tamamladıktan sonra Ren Nehri üzerinde rotasını Almanya’ya çeviriyor. Almanya’nın önemli sanayi şehirlerinden Köln’de gemimiz demir atıyor. Biz de Köln şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Avrupa’nın en önemli katedrallerinden birine sahip olan Köln, bunun yanı sıra kolonyanın keşfedildiği yer olarak tarih sayfalarına adını yazdırmış. Şehrin sokakları her ne kadar yeni olsa da geçmişin izlerini taşıyor.

 

gemi kıyı

GEMİMİZ ROMANTİK REN BÖLGESİNDE

Köln’deki gezinin ardından şatoların izinde yolculuk devam ediyor. Ren Nehri üzerinden Cochem ve Koblenz hattı sizi adeta büyüleyecek. Ren Nehri’nin en güzel bölgeleri olarak adlandırılan bu destinasyonda şatoları, yemyeşil üzüm bağlarını, görkemli yapıları görerek seyahatinizi sürdüreceksiniz. Ren Nehri üzerindeki tur, Almanya’nın öğrenci kenti olan Heidelberg ile devam ediyor. Masalsı bir şehir olan Heidelberg’de nüfusun dörtte biri öğrenci. Şehrin ünlü kalesini de gezdikten sonra Fransa’ya doğru hareket ediyoruz.

gemi toplu

 

KEHL – STRAZBURG VE ZÜRİH

Almanya-Fransa sınırındaki Kehl’e demir atıyoruz. Buradan Fransa’nın Strazburg kentine ulaşıyoruz. Avrupa’nın önemli merkezlerine ev sahipliği yapan Strazburg’un tarihi yerlerini keşfe çıkıyoruz. Özellikle şehre romantik bir hava katan eski Fransız evlerinin bulunduğu bölge sizi farklı dünyalara götürecek. Gemi yolculuğumuz Basel’de son buluyor. Buradan İsviçre’nin bir diğer önemli şehri Zürih’e geçiyoruz. Şehir merkezindeki kısa bir gezinin ardından turumuzu tamamlıyoruz.

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account