ROMA’DA FOTOĞRAFINIZIN OLMASI GEREKEN 5 YER

ROMA’DA FOTOĞRAFINIZIN OLMASI GEREKEN 5 YER

İtalya’nın her yeri tarih kokan başkenti Roma her mevsim seyahatseverlerin yoğun ilgisini görüyor. Geniş meydanları, tarihi yapıları ve kahve kokan sokaklarıyla şehrin her köşesinde güzellikler gizlenmiştir. Siz de Roma’ya gittiğinizde öncelikli olarak görmeniz ve fotoğrafınızın olması gerektiği yerleri sıraladık.

COLOSSEUM (KOLEZYUM)

Roma’nın en ilgi çeken yerlerin başında gelir. Romalılar döneminde gladyatörlerin dövüştürüldüğü arena olan Kolezyum günün her saati ilgi çeker. Akşam hava karardığında aydınlatılan Kolezyum, Roma’daki seyahatinizin en güzel fotoğraflarından birinde olacaktır. Taş ve demirden yapılan Kolezyum aynı zamanda dünyanın da en büyük amfi tiyatrosudur.

kolezyum

FONTANA Dİ TREVİ (AŞK ÇEŞMESİ)

Roma’nın en ünlü yapısıdır. Burası aynı zamanda Roma’nın en romantik yeridir. Sevgililerin genelde çeşmeye para attıkları görülür. Ardından da dilek tutarlar. Çeşmenin önemli bir sanat eseridir. Üstünde Deniz Tanrısı Neptün’den, Poseidon’un araba kullanırken ki haline kadar eserler yer almaktadır. Çeşme özellikle 1960 yılında çekilen dünyaca ünlü “La Dolce Vita” filminde geçen sahneden sonra popüler hale geldi.

ask-cesmesi

İSPANYOL MERDİVENLERİ

Roma’ya gelen turistlerin en çok vakit geçirdiği meydandır. 138 basamaklı merdivende dünyanın her yerinden insanı görebilmeniz mümkün. Kimisi yemek yer, kimisi de dinlenir. Ancak burası da günün her saati kalabalıktır. Siz de merdivenlerde kendinizi bir yer alın ve gelen geçenleri seyredin. İspanyol Spagna Bölgesinde yer alan merdivenlerinin hikayesine gelecek olursak, Roma hac merkezi olduğu için ziyarete gelenler daire kiralayıp 2-3 ay kalıyor. İspanya’dan gelenler de burada kalıyor. İspanyollar Vatikan’da hacıları için bir elçilik açıyor.  Bu nedenle bölge İspanyolların adını alıyor. Kilise ile meydanın arasını bağlamak için bir merdiven yapıyorlar. Daha sonra turistlerin dinlenmek için kullandıkları yer oldukça ilgi görüyor.

ispanyol-merdivenleri

GİANİCOLO TEPESİ

Şehrin her noktasını görebileceğiniz ve müthiş bir manzaraya sahip olan tepe. Özellikle akşam saatlerinde ışıklar altında Roma’nın en güzel halini görebiliyorsunuz. Roma ayaklarınızın altında bir bakıma. Buradan Aşk Çeşmesi’ne yürüyerek gidebileceğinizi de unutmayın.

gianicolo-tepesi

NAVONA MEYDANI

Roma’nın en güzel meydanlarından biridir. Özellikle İtalyanların buluşma noktasıdır. Meydan günümüzde sadece yayalara ayrılmıştır.  Kafeleri, seyyar satıcıları ve sokak göstericileri ile gün boyu hareketlidir. Meydanın ortasında güzelliğiyle kendine hayran bırakan Dört Nehir Çeşmesi bulunmaktadır.

novona-meydani

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account