Romantik bir tatil mi arıyorsunuz?

Romantik bir tatil mi arıyorsunuz?

Biliyoruz, eğer sevdiğiniz ile birlikteyseniz, sizin için her yer romantizm dolu.

Biz yine de önerdiğimiz 3 romantik rotayı sizinle paylaşmak istedik…

Santorini: Günbatımında Romans

Yunanistan’ın Santorini adası dünyanın en romantik adalarından biri kabul ediliyor. Denizin ortasında, binlerce yıl önce püskürmeye başlayan ve etkinliği hala devam eden Santorini, tüm ziyaretçilerini etkisi altına almayı başarıyor.

Kayalıkların üstünden Caldera’ya doğru süzülen havuzlu butik oteller, begonvil giyinmiş bembeyaz badanalı evler, evleri birbirine bağlayan merdivenlerle süslü dar sokaklar, muazzam günbatımları ve enfes şarapları ile gideni kendine aşık eden bir yer , Santorini.

Özellikle gün batımı zamanında çiftler Oia’ya akın ediyor. Ancak adaya bu romantik görüntüsünü veren doğa olayı ise bir yanardağ.

Maldivler: Cennetin Diğer Adı

Hint Okyanusu’nda bulunan Maldivler ‘’yeryüzündeki cennet” olarak da biliniyor.

Güneş, beyaz kum ve palmiye üçlüsüyle ünlü, yüzlerce adaya ev sahipliği yapan Maldivler, el değmemiş coğrafyası, berrak suları ve tropik iklimiyle dünyanın en cazip seyahat rotalarından biri.

Bütçesi müsait olan tüm çiftler için balayı tercihlerinde ilk sırada yer alıyor. Doğayla bütünleşen konaklama mekânları, her şeyden uzakta ve adeta denizin içinde yer alıyor. Bu egzotik tatile çiftler için özel olarak hazırlanan kokteyller de eşlik ediyor.

Paris: Kuşkusuz Romantik

Neden Paris dünyanın en romantik şehri? Bu sorunun birçok yanıtı var elbette. Ama en büyük neden şehrin büyülü havası. Paris’e adım atar atmaz herkesi bu büyülü hava sarıyor. Özellikle 14 Şubat’ta kentin ünlü ünsüz tüm restoran, kahve ve barları özel programlar hazırlıyor.

Eiffel kulesi ise Paris romantizminin başrol oyuncusu diyebiliriz. Sevgililerin fotoğraflarına arka fonda Eyfel’in eşlik etmesi bir Paris seyahatinin olmazsa olmazı. İsmini, mimarı Gustave Eiffel’den alan Eyfel Kulesi, tüm dünyaya kendini hem Fransa’nın hem de romantizmin sembolü olarak kabul ettirmeyi uzun yıllar öncesinden başardı.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account