Roma’yı Hiç Böyle Görmediniz

Roma Gezi Rehberi

Roma’da geziye başlamadan önce hayatınızı kurtaracak olan 2 önemli ayrıntıyı bilmeniz gerekir. Roma için Panoramik Şehir Turunu mutlaka yapmalısınız. İstediğiniz durakta inip, istediğiniz durakta binebileceğiniz turun bilinen ismi ise Hope-On Hope-Off’dur. Roma’da gezilecek mekânların içinde;

Kolezyum

Kolezyum imparatorlar tarafından yapılmıştır. Geçmiş dönemde gladyatör dövüşleri için kullanılmış. Kolezyum’un içine hızlı bir şekilde girmek için Roma Pass Card almalısınız yoksa çok sıra beklersiniz.

Victor Emmanuel

Bu anıt 1900’lü yıllarda Vittorio Emanuele’i onurlandırma amacı ile yapılmıştır. Anıtın güzelliği her daim gözleri kamaştırmaktadır. Merdivenlerinde muhakkak fotoğraf çektirmelisiniz.

Roma Forumu- Palatino Tepesi

Palatino tepesi 7 tepe üstüne kurulmuş olan Roma tepelerinden bir tanesidir. Roma Forumu ise en geniş açık hava müzelerinden bir tanesidir. Bölgede bulunan binaların, anıtların ve tapınakların eski halleri korunarak günümüze gelmiştir.

İspanyol Merdivenleri

Merdivenlerin alt kısımlarında özen içinde dizilmiş olan çiçekler bulunmaktadır. Merdivenlerin üst tarafına gece, alt tarafına ise gündüz uğramalısınız.

Musa’nın Hükmü

Michelangelo tarafından yapılmış olan Musa heykeli II. Julius’un mezarının da bulunduğu San Pietro Vincoli Bazilikası’nın içinde yer almaktadır. Burası inanılmaz derecede çekici ve etkileyicidir.

Pantheon

Pantheon tün tanrıların tapınakları anlamına gelir. Bina 7. yüzyıldan bu yana kilise olarak kullanılmaktadır

Santa Maria Maggiore

Buranın yapımında altın kullanılmıştır. Roma’da bulunan en büyük Katolik kilisesidir.

Âşıklar Çeşmesi

Çeşmenin sağında Salus’un heykeli, solunda, Ceres’in heykeli ve ortasında Neptün bulunmaktadır. Çeşmeye atılan 1 adet bozuk para bir gün Roma’ya dönüleceğine, 2 adet bozuk para atmak güzel Roma’lı bir kıza âşık olunacağına, 3 adet bozuk para atmanın ise Roma’da biri ile evleneceğine işaret ettiği söylenir.

Piazza Navona

Ortaçağda mızrak dövüşlerinin yapıldığı bir yerdir. Günümüzde ise karikatüristlerin, müzisyenlerin ve ressamların çok bulunduğu bir mekândır.

Castel Sant Angelo

Köprünün korkuluklarında İsa’nın çarmıha gerilişini simgeleyen on melek heykeli bulunur.

Roma’da Yemek

Roma’da yemek denilince akla makarna ve pizza gelir. Bunun dışında Roma dondurmasını da yemeden şehirden ayrılmamalısınız.

Roma’da Ulaşım

Roma’da birçok mekânı metro ile ve yürüyerek gezmek mümkündür.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account