Ruhun Gıdası Sokakta!

Ruhun Gıdası Sokakta!

uskup-sokak-konseriküCanınız sıkıldığında ne yaparsınız? Keyfinizi yerine getirmek ya da bir nebze de olsa moralinizi düzeltmek için neyi tercih edersiniz? Keyfiniz oldukça yerinde ve heyecanınız, mutluluğunuz ağzınızdan burnunuzdan taşacak derecede ise ne yaparsınız? Bu enerjiyi güzel bir müzik eşliğinde dışa vurmaya ne dersiniz? Çoğu kişinin hüzünlü ya da mutlu anında aklına ilk gelen şey, sevdiği bir şarkıyı dinlemek olur. İşte boşuna “Müzik ruhun gıdası” dememişler!

Üsküp’te sokakta yürürken birden canlı bir müzik sesi sizi kendinize getirir. Sokak aralarında profesyonel müzik gruplarına taş çıkaracak kadar yetenekli müzisyenlerin melodileri sizi kendilerine çeker. Akordeon, elektrogitar, basgitar, davul… vs. birçok müzik aletini güzel bir vokal ses ve onun back vokali süsler.

Müzik konusunda kısıtlama yoktur. Rock müzik yapan da vardır, pop müzik yapan da; halk müziği de vardır, caz müzik de… Çok duygusalsanız ağır bir parçada iç çekerek güzel bir Makedon şarabı yudumlarsınız ya da sevdiğinizi kolundan tutup sokakta dans edersiniz. İnanın kimse size karışmaz ve kendinizi özgür ve mutlu hissedersiniz.

Çok mu neşeli bir anınızdasınız? Ona göre de müzik mevcut. Kıvrak Balkan ezgileri ne güne duruyor? Kanınız kaynadı ve dans mı etmek istediniz? Edin lütfen! Biraz önce söylediğim gibi hiç kimse size karışmaz. Üstüne üstlük bir de alkışlanırsınız. Çocukken aynanın karşısına geçip elinize mikrofon alıp hayali seyircilerinize şarkılar söyledikten sonra hayali alkışlar almadınız mı? İşte Üsküp’te çocukluğunuzdaki hayali alkışlar gerçeğe dönüşüyor!

Üsküp Sokakları’nda her ruha hitap eden gıda bulmanın mümkün olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

©2019 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account