RÜYA ADA IBİZA’NIN DÜNYACA ÜNLÜ PLAJLARI

RÜYA ADA IBİZA’NIN DÜNYACA ÜNLÜ PLAJLARI

Dillere destan gece kulüpleri ve bitmeyen plaj eğlenceleriyle ünlü İbiza’nın size vaat ettikleri sadece dans ve müzik değil. Denizin, kumun, güneşin tadını hoyratça çıkarabileceğiniz cennet plajlar, bu efsane adanın bir diğer önemli silahı. Hatta İbiza’nın eğlence konusunda dünya çapında bir merkez olmasının en önemli nedenlerinden biri de bu plajlar. Peki, İbiza tatili boyunca hangi plajları keşfetmeli, hangi sularda serinlemeli? İşte tatilinizi unutulmaz kılacak dünyaca ünlü İbiza plajları;

CALA CONTA

İbiza’da lokal olduğunu düşündüğünüz kime “en iyi gün batımı nerede izlenir?” diye sorsanız, alacağınız cevap mutlaka Cala Conta olacaktır. Kayalık kıyı şeridi, doğal kum tepeleri ve henüz içine girmeden serinliğini hissedeceğiniz köpüklü sularıyla Cala Conta, size izole bir alanda kaygısız bir eğlence vaat ediyor. Gün boyu serinleyip muhteşem plajın tadını çıkardıktan sonra gün batımını seyre koyulmayı asla ihmal etmeyin.

Cala_Conta

SA CALETA

Turuncu renkteki yüksek kayalıkların çevrelediği Sa Caleta plajı, İbiza Town’a yaklaşık 15 dakikalık araç mesafesinde bulunuyor. Sığ sularda serinlemek isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunan Sa Caleta, bölgenin en çok tercih edilen çakıllı plajları arasında. Sadece serinlemek için değil iddialı bir öğle yemeği içinde tercih edebileceğiniz Sa Caleta’da biraz fazla ödemeyi göze alırsanız paellanızı sahile kurulacak masaya kadar getirtebilirsiniz.

Sa_Caleta

TALAMANCA

İbiza Town’ı ondan kesinlikle uzaklaşmak istemeyecek kadar beğenenlere hitap eden Talamanca, İbiza Town’a sadece 2 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Diğerlerine göre daha geniş bir alana yayılan plaj, uzun bir günü denizde geçirmek isteyenler için ideal.

Talamanca

CALA XUCLAR

Hareketin ve deli dolu kalabalığın tam ortasında biraz kafa dinlemek ve sadeliğin tadına varmak isterseniz, seçiminiz mutlaka Cala Xuclar olmalı. Adanın kuzey batısında bulunan bu küçük plaj, onu çevreleyen balıkçı barakaları ve mütevazı restoranlarıyla şirin bir balıkçı kasabasını andırıyor. İbiza’nın en iyi dalış noktası olarak bilinen Cala Xuclar’ın çevresi aynı zamanda iyi bir trekking alanı.

cala

LAS SALINAS

Eğlenceli hipster kalabalığı ve bu kalabalığı daha eğlenceli kılan muhteşem doğası ile Las Salinas, hiç şüphe yok ki adanın en özgün plajlarından biri. Gün boyu ünlü Dj’lerin iddialı performanslarına sahne olan bu plaj, etkili bir gece eğlencesi için iyi bir antrenman sağlayabilme özelliğine sahip.

Las_Salinas

CALA SALADA

San Antonio’nun kuzeyinde yer alan Cala Salada, muhteşem konumu nedeniyle adanın en çok tercih edilen plajları arasında yer alıyor. Açık turkuaz renkteki suyu kartpostallık görüntüler oluşturan Cala Salada plajının tek dez avantajı zeminin kayalık olması.

Cala_Salada

BORA BORA

İbiza’nın belki de kendisi kadar ünlü bir noktası ise dünyaca ünlü Bora Bora plajıdır. Elektronik müzik eşliğinde sangria içerek günün her saatini dansla geçirebileceğiniz bu özel nokta da eğlence kesinlikle denize girip serinlemenin ötesine geçiyor. Bora Bora’da gün boyu dünya çapında tanınan Dj’lerin performanslarıyla karşılaşmanız mümkün.

Bora_Bora

EXPERİMENTAL İBİZA

Henüz 3 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen İbiza eğlence hayatına bomba gibi giren Experimental İbiza da tıpkı Bora Bora gibi sınırsız eğlencenin ve birbirinden lezzetli kokteyllerin açık adreslerinden. İbiza tatilinizi keşfederek geçirmek isterseniz, Expermental İbiza’yı mutlaka değerlendirin.

Experimental

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account