Sana Dün Bir Tepeden Baktım Aziz Dubrovnik

Sana Dün Bir Tepeden Baktım Aziz Dubrovnik

Şimdi anlatacağımız şeyi yapmadan Dubrovnik’ten katiyen dönmeyiniz: Teleferik…

Orlando Meydanı’nda, heykeli sırtınıza aldığınızda karşınıza gelen daracık merdivenli sokakların dördüncüsünden yukarı tırmandığınızda, teleferik istasyonuna giden kapıyı göreceksiniz. Kişi başı 15 Euro karşılığı 108 Kuna ödeyerek, iniş ve çıkışı kapsayan çift yönlü biletinizi alabilirsiniz. Esasen, inişte yürüyüş yapmanıza uygun bir parkur da var ama bu zahmetli ve buna uygun spor ayakkabısı giymeniz gerektiğini unutmayınız.

Yüksekten korkan, kapalı yerde durmaktan sıkılan okurlarımız için birkaç ince noktaya işaret edelim ki, bu müthiş zevkten mahrum kalmasınlar. Birincisi, teleferik tam 3 dakikada yukarı çıkıyor. Yani, ay korktum, endişe ettim diyene kadar zaten yukarıdasınız. Üstelik yukarıdaki istasyonda öyle müthiş lezzetler sunan bir restoran var ki, burada bir şeyler yediğiniz ya da en azından bir kahve içtiğiniz takdirde, evet, Dubrovnik Teleferiği’ne binmiş olmanın buradaki mutlaka yapılması gerekli şeyler listesinin birinci sırasında hem de yıldızlı şekilde yer aldığı konusunda bize hak vereceksiniz…

30 kişinin taşınabildiği iki kabinin karşılıklı olarak hizmet verdiği bu teleferikte, insanın ruhunu okşayan müzikler çalıyor. 3 dakikada 705 metre yükseğe tırmanılıyor ve yukarıda, tamamı camla çevrili şahane bir restoran ile açıkta kurulu kafe yer alıyor. Mevsimlere göre değişik çalışma saatleri olan teleferikten yaz aylarında gece 24.00’e kadar faydalanmak mümkün. Bizim önerimiz, teleferiğe gün batımına denk gelecek şekilde gelin. Adriyatik’den denize değen güneşin çıkardığı cısss sesi eşliğinde içeceğinizi yudumlayın ve müthiş manzaranın keyfini çıkarın.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account