SANKİ KAPADOKYA’DA BİR KOVBOY FİLMİNİN SETİNDESİN!

SANKİ KAPADOKYA’DA BİR KOVBOY FİLMİNİN SETİNDESİN!

Hızlı Trenle Konya ve ardından Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya’yı kapsayan Prontotour Kültür Turu ile Kayseri’de, Erciyes Dağı’nın eteklerinde doğal yaşamlarını sürdüren Yılkı Atları ile tanışabilirsiniz. Kışın kar üstünde harika görüntüler veren atlar fotoğraf tutkunları içinde güzel bir enstantane oluşturuyor. Bölgede yaşayan uzmanlar yaklaşık 300 civarında atın doğal ortamda bulunduğunu dile getiriyorlar.

Yılkı atları Anadolu’da serbestçe dolaşan atlardır. Eskiden Anadolu’da insanlarının köy işlerinde kullandığı bu atlar Erciyes Dağı eteklerinde yaşamlarını sürdürüyorlar. Aslında bir zamanlar yarı özgürmüş bu atlar; çünkü yöre insanı kış gelince onları doğaya salarmış. Özellikle kar üstünde birbirleriyle dans edercesine koşan bu atlar güzel görüntüler veriyorlar.

YERLİ KOVBOYLAR SÜRÜYÜ YÖNETİYOR

Yerin adeta deprem olurmuş gibi sarsılması ile yükselen nal seslerine, deklanşör ve herkesten yükselen heyecan çığlıkları eşlik ediyor. Şahit olduğunuz manzaralar o kadar güzel ki kendinizi adeta bir Amerikan filminin setinde hissediyorsunuz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account