Şehir Temalı 6 Film

Şehir Temalı 6 Film

Bugüne kadar birbirinden güzel şehirlerde birbirinden güzel filmler çekilmiştir.

Bu filmleri izledikten sonra o şehirleri mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerler listemize ekleriz.

Şehirleri tanıtmak ve farklı atmosferler yaratmak adına yönetmenleri film yapmaya iten, şehir temalı filmlerden en çok ses getirenleri paylaşalım;

Barcelona Barcelona;

Amerikalı yönetmen Woody Allen’in başarılı eserlerinden biridir. 2008 yılında gösterime giren film büyük izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Filmde Javier Bardem, Scarlett Johansson, Penelope Cruzz gibi ünlü isimler yer almaktadır. Aşk kavramını çeşitli yönleriyle ele alan film, izleyicilere tadına doyulmaz dakikalar yaşatırken, Barcelona’nın farklı, gezilmeye değer ve ünlü yerlerinde tura çıkartıyor. Aşk filmi sevenlerdenseniz ve Barcelona’nın doyulmaz güzelliklerini yaşamak istiyorsanız, bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Paris’te Gece Yarısı;

Yönetmen koltuğunda yine başarılı filmlerin yönetmeni Woody Allen’i görüyoruz. 2011 yapımı olan filmde Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard gibi önemli oyuncular boy göstermektedir. Büyük ses getiren ve izlenme rekorları kıran filmde, Paris’e gelen iki nişanlı gencin, birlikteliklerini etkileyecek olaylar zinciri ve fantastik serüvenlerin maceraperest oyuncusu Owen Wilson’un, zamanda yolculuk yapması anlatılır. Paris’in en gözde mekanlarını ve aşkın kokusunu ekran başında alabileceğiniz güzellikte yerlerin ön plana çıkarıldığı bu filmi, izlenecekler listenize ekleyin.

Venedik Taciri;

William Shakespeare tarafından yazılan dünyaca ünlü tiyatro oyununun, televizyona yansımış halidir. Michael Radfor’un yönetmenliğini yaptığı film, 2006 yılında vizyona girmiştir. Başrollerinde Al Pacino’nun yer aldığı filmde 16. yüzyılın Venedik’i, Shakespeare’in dilinden anlatılmaktadır. Tüm zamanların en iyi aşk filmlerinden olan bu yapıtta Venedik, buram buram aşk kokan yerleriyle işlenmiştir. Venedik’in tutku dolu halini yaşamak istiyorsanız vakit kaybetmeden bu filmi izleyin.

Roma’ya Sevgilerle;

En iyi şehir temalı filmleri içerisinde bir Woody Allen klasiğine daha rastlamaktayız. 2012 yılında vizyona giren filmde, Alec Baldwin, Roberto Benigni ve Woody Allen’ın kendisi de yer alıyor.  Roma’ya Sevgilerle izleyicinin filmi izlerken seyahat ediyormuş gibi bir hisse kapıldığı, unutulmaz eserlerden biri. Roma’nın görülmeye değer her yerini, büyük bir ustalıkla anlatan bu filmimiz de büyük ilgi görmüş ve çok sayıda seyirciyle buluşmuştur. Roma’yı en iyi anlatan bu filmle gezmek ve unutulmaz dakikalar yaşamak istiyorsanız mutlaka izlemelisiniz.

Persepolis;

Türü ve konusu itibariyle diğer filmlerden oldukça farklı olan filmde, 1970’li yılların İran’ı, bir çocuğun gözünden anlatılmaktadır. Ünlü bir çizgi romanın filme yansımış hali olan film, büyük merak uyandırmıştır. Döneminin siyasi değişimlerinin toplum üzerindeki etkisini büyük bir ustalıkla işleyen film, 2007 yılında gösterime girmiştir. İran’ın en güzel ve tarihi mekanlarına gezinti yaptıran filmin yönetmen koltuğunu, Marjane Satrapi ve Vincent Paronnaud paylaşmaktadır. İran’ın tarihini siyasi yönüyle anlatan bu filmi kaçırmayın.

Elveda Las Vegas;

Şehir temalı filmlerin en iyilerinden bir tanesine daha rastlamaktayız. Filmde akıl sorunları yüzünden her şeyini kaybetmek üzere olan Nicolas Cage, Las Vegas’a gelir. Burada tesadüfen tanışacağı hayat kadını, Elisabeth Shue ile yıldırım aşkı yaşaması, hayata farklı bir açıdan bakmasına sebep olur. Las Vegas’ın en romantik haliyle yansıtıldığı filmde, en güzel yerler en iyi şekilde sinemaya aktarılmıştır. 1996 yılında vizyona giren film, birçok dalda Oscar ödülüne sahip olmuş, başarılı bir yapıttır. Yönetmen koltuğunda Mike Figgis’in oturduğu filmde, Nicholas Cage, Elisabeth Shue, Steven Weber gibi ünlü oyunculara rastlamaktayız.

Hepinize iyi seyirler:)

 

©2019 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account