SEYAHAT ACENTESİ ARACILIĞIYLA VİZE ALMAK NEDEN DAHA AVANTAJLI?

SEYAHAT ACENTESİ ARACILIĞIYLA VİZE ALMAK NEDEN DAHA AVANTAJLI?

Yurt dışı seyahatlerinde birçok ülke Türk vatandaşlarından vize talep ediyor. Dolayısıyla seyahatseverler gideceğe ülkeye göre vize almak durumunda kalıyor. Ancak vize başvurusundan sonuçlanana kadar geçen süreç bazı gezginler için zorlu olabiliyor. Özellikle bireysel olarak vize başvurusu yapan kişiler bazı sıkıntılar yaşayabiliyor. Ancak bu zorlu süreç bir seyahat acentesi ile çok daha kolay hale gelebiliyor. Prontotour Vize Departmanı Müdürü Mehmet Yürük, seyahat acentesi aracılığıyla vize almanın avantajlarını Prontoblog için anlattı.

VİZE İŞLEMLERİNİ TECRÜBELİ BİR EKİP TAKİP EDİYOR

Vize başvurusu yapmadan önce herkesin mutlaka bir danışmanlık hizmeti alması gerektiğini belirten Mehmet Yürük, “Vize konusu hiç hafife alınmaması gereken çok ciddi bir mesele. Bir defa red aldığınızda sonraki seyahatlerinizde çok sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun için ciddi bir araştırma yapmak lazım. Bu nedenle bizim gibi outgoing alanındaki seyahat acenteleri bu konuda çok tecrübeli. Şirketimizde ayrı bir vize departmanımız var. Yaklaşık 20-25 yıldır işinde tecrübeli ve güncel gelişmeleri iyi takip eden vize konusunda uzman kişilerle çalışıyoruz. Mesela konsolosluk bir konuda güncelleme yaptığında bunu paylaşmayabiliyor. Ancak biz bunları anlık öğrenebiliyoruz. Dolayısıyla bu işi kendin birebir yapmaya çalıştığında bu güncellemelerden ve değişikliklerden haberiniz olmayabilir” dedi.

İŞLEMLER HIZLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜYOR

Vize sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşanması halinde seyahat acentesi olarak yardımcı olduklarını ifade eden Mehmet Yürük, “Seyahat acentesi ile vizeye başvurduğunuzda karşınızda bir muhatap bulabiliyorsunuz. Bir sıkıntı yaşandığında, biz tecrübeli ekibimizle çözüm önerebiliyoruz. Hızlı bir şekilde işlemlerini yürütebiliyoruz” diye konuştu.

EKSİK EVRAK VARSA ÖNCEDEN UYARILIYOR

Vize başvurusu yapacak olan kişilerin evraklarını önceden incelediklerini belirten Mehmet Yürük şunları söyledi: Biz ekip olarak tek seferde vize başvuru öncesi çok ciddi bir hazırlık yapıyoruz. Konsolosluğun seyahat edecek olan kişiden istedikleri evrakları çok detaylı bir şekilde kontrol ediyoruz. Eğer eksik bir evrak varsa, kişinin tamamlamasını talep ediyoruz. Yani vizeye başvuru yapıldığında bütün evraklar ve prosedürler yerine getirilmiş oluyor. Tek seferde işlemimizi tamamlıyoruz. Misafirlerimizi yormuyoruz.

KİŞİYE ÖZEL HİZMET VERİLİYOR

Vize sürecinde kişiye özel hizmet verildiğinin altını çizen Yürük, “Seyahat edecek olan kişinin öncelikli olarak randevusunu alıyoruz. Randevu günü misafirimizi konsolosluğun önünde karşılıyoruz. Sonrasında vize sürecini yakından takip ediyoruz. Vize sonuçlandığında pasaportu kişinin adresine kargo ile gönderiyoruz” dedi.

VİZE HİZMETİ VEREN ÇOK SAYIDA SAHTE FİRMA VAR

Son dönemlerde İnternette vize danışma şirketi adı altında hizmet veren dolandırıcıların olduğunun altını çizen Yürük, “Vize başvurusu sırasında çok kişinin dolandırıldığını duyuyoruz. Özellikle internette vize danışma şirketi olarak hizmet veren sahte firmalar birçok kişiyi mağdur edebiliyor. Bu nedenle seyahatseverlerin çok dikkatli olması gerekiyor. Bize gelerek vize başvuru yapmaları halinde böyle bir tehlikeyi ortadan kaldırmış oluyorlar” diye konuştu.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account