SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ NEDEN ÖNEMLİ? PRONTOTOUR SATIŞ MÜDÜRÜ ANLATTI…

Seyahat mutlu olduğumuz, keyif aldığımız ve stresten uzaklaştığımız bir eylem. Ancak bununla birlikte seyahat ederken kendimizi güvende hissetmemiz gerekiyor. Sorunsuz bir tatil yaşamak için seyahat öncesinde veya sırasında herhangi bir aksilik çıkması halinde Seyahat Güvence Paketi ile tatilinizi koruma altına alabilirsiniz. Prontotour Satış Müdürü Gökçe Çoşut Demir, Seyahat Güvence Paketi’nin önemini Prontoblog için anlattı. İşte detaylar…

SEYAHATİMİZİ GÜVENCE ALTINA ALIYOR

Seyahat Güvence Paketi bizim misafirlerimize önerdiğimiz bir sigorta. Çünkü seyahat öncesinde ve esnasında başımıza her türlü şey gelebilir. Seyahat Güvence Paketi burada en büyük kurtarıcımız oluyor. Misafirlerimizin başına seyahatte sağlıksal ya da görünmez kazalar gelebilir. Bu nedenle sigorta çok önemli bir hal alıyor. Örneğin seyahatleri olduğu gün havalimanına giderken bile trafik kazası geçiren misafirlerimiz oldu. Bu sebeple seyahate katılamadılar. Ancak Seyahat Sigorta Paketi ile birlikte ödemiş oldukları ücretin yüzde 80 gibi büyük bir kısmı iade edildi. Böylelikle maddi anlamda kendilerini garanti altına aldılar. Sigorta olduğu takdirde zaten ödenen ücretin büyük bir kısmı geri veriliyor. Ben bütün seyahatseverlere ve gezginlere bireysel ya da tur acentesi yoluyla seyahat etseler bile Seyahat Güvence Paketi’ni öneriyorum.

ÇOK UYGUN RAKAMLARA PAKETLER SATIN ALINABİLİR

Seyahat Güvence Paketi’nin fiyatları kişi başı 15 Euro’dan başlayıp 90 Euro’ya kadar çıkıyor. Bu tamamen satın alınan turun ücretleriyle alakalı bir durum. Örneğin 99 – 300 Euro aralığında bir tur satın alındığında bunun ücreti 15 Euro’dur. 300 – 1000 Euro arasında bir tur satın alındığında bunun fiyatı 20 Euro oluyor. Devamında 35 – 45 ve 90 Euro’ya kadar fiyatlar değişiyor. Ancak bunlar ödenen tur ücretleri yanında çok küçük rakamlar.

VİZE REDDİNDE DE DEVREYE GİRİYOR

Seyahat Güvence Paketi sadece sağlıksal durumları kapsamıyor. Aynı zamanda vize reddi gibi durumlarda da devreye giriyor. Mesela tur şirketiniz aracılığı ile yaptığınız vize başvurusu kabul olmadı. Turun ücretini ödemiş olduğunuz için de akıllara hemen ilk gelen soru ödediğiniz parayı iade alabilecek misiniz? Eğer tur kaydı yaptıktan 1 hafta içinde seyahat güvence paketi  satın aldıysanız, ödediğiniz rakamın yüzde 80’i, sigorta şirketi tarafından size iade ediliyor.

ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI YETERLİ OLMUYOR

Zorunlu Seyahat Sigortası ile Seyahat Güvence Paketi çok farklı şeyler. Zorunlu Seyahat Sigortası, her tur acentesinin yapmakla yükümlü olduğu bir sigortadır. Bu sigorta poliçesi hiçbir şekilde bir olayı karşılamaz. Sadece acente iflasını karşılar. Yani kaza gibi durumlarda devreye girmiyor.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account