SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

“Sorunsuz bir tatil yaşamak neredeyse herkesin en önem verdiği konuların başında geliyor. Ancak seyahat öncesinde veya sırasında herhangi bir aksilik çıkması halinde tatilinizi koruma altında tutabileceğinizi biliyor musunuz? Seyahat güvence paketi; vize reddi (vizeyi acente kanalıyla temin ettiğinde), seyahat öncesi ani gelişen rahatsızlıklar, vefat, birinci dereceden yakınlarının rahatsızlıkları veya vefatı gibi durumlarda tur iptali, seyahat esnasında ani gelişen rahatsızlıklar, kaza, bagaj problemleri (çalınması, kaybı, hasarı ve gecikmesi) gibi pek çok konuda size güvence sağlıyor. Birçok kişi gereksiz bir masraf olduğunu düşünse de hayat sürprizlerle dolu ve önemsemediğiniz bir durum daha sonra kocaman bir sorun olarak karşınıza çıkabilir.

VİZE REDDİNDE MAĞDUR OLMUYORSUNUZ

Tatiliniz için tur şirketinizi belirlediniz ve uzun zamandır hayalini kurduğunuz tatiliniz için bir tur paketi satın aldınız. Ancak unutulmaz anlar yaşayacağınız seyahatinize kısa bir süre kala bir problemle karşılaştınız. Mesela tur şirketiniz aracılığı ile yaptığınız vize başvurusu kabul olmadı. Turun ücretini ödemiş olduğunuz için de akıllara hemen ilk gelen soru ödediğiniz parayı iade alabilecek misiniz? Eğer tur kaydı yaptıktan 1 hafta içinde seyahat güvence paketi  satın aldıysanız, ödediğiniz rakamın Avrupa turlarında % 80’i, İngiltere turlarında ise % 60’ı sigorta şirketi tarafından size iade ediliyor.

TUR ÖNCESİNDE VEYA ESNASINDAKİ SAĞLIK PROBLEMLERİNİ KAPSIYOR

Seyahat güvence paketinin avantajları sadece vize reddi ile ilgili sınırlı değil. Ayrıca tur öncesinde ya da sırasında karşılaşabileceğiniz sağlıksal durumlarda da seyahat güvence paketi devreye giriyor. Mesela, tura gitmeden önce ciddi bir sağlık problemi yaşadınız, ya da birinci dereceden bir yakınınız vefat etti. Dolayısıyla seyahate de katılamadınız. İşte bu ve buna benzer sağlık problemlerinde seyahat güvence paketi satın aldıysanız, ödemiş olduğunuz paranın Avrupa ve İngiltere turlarında % 80’ini, geri alabiliyorsunuz. Tabii böyle bir olay için daha önceden alacağınız önlem sayesinde sıkıntı yaşamıyorsunuz.

MUTLU VE HUZURLU BİR SEYAHAT İÇİN…

Bu nedenlerden dolayı seyahate katılamamanız ya da seyahat esnasında bir problem yaşamanız halinde, harcama yapmış olduğunuz ücretin büyük bir bölümünü geri alabiliyorsunuz. Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) Avrupa turları için vize ile ilgili iptallerde %25 (İngiltere %40), sağlıkta ise %20’dir. Dolayısıyla ödeme yaptığınız ücretin sağlık durumlarında % 80’i, vize reddinde ise % 75’i (İngiltere % 60) size iade ediliyor. Böylelikle seyahat öncesi satın alacağınız seyahat güvence paketi ile beklenmedik bir sorunla karşılaşsanız bile baştan önlem alarak herhangi bir mağduriyet yaşamazsınız. Seyahat güvence paketi mutlu ve huzurlu bir seyahat için büyük bir önem taşımaktadır. Bu arada seyahat güvence paketinin kayıt alındıktan itibaren 48 saat içinde eklenmesi gerekmektedir.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account