SEYAHAT YAZARI BAHAR AKINCI İLE <BR>3 MUHTEŞEM TUR

SEYAHAT YAZARI BAHAR AKINCI İLE
3 MUHTEŞEM TUR

Prontotour’un ayrıcalıklı seyahat ürünleri planlayan markası ProntoPlus, gezginlere paha biçilemez deneyimler sunuyor. Butik turlar düzenleyen ProntoPlus bu kez de seyahat yazarı Bahar Akıncı’yı seyahatseverlerle bir araya getiriyor. Bahar Akıncı’nın 3 farklı turla seyahatseverlerle buluşacağı bu turlar Amalfi sahilleri, Romantik İtalya ve Provence kasabalarını  kapsıyor. Unutamayacağınız anlar biriktireceğiniz bu turları mercek altına alıyoruz.

ROMANTİK İTALYA TURU

Seyahat yazarı Bahar Akıncı ile düzenlenecek ilk turun ismi “Bahar Akıncı ile Romantik İtalya“… 19-23 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek bu turda misafirler, İtalya’nın romantik şehirlerini keşfedecek. Cenova, Portofino, Cinque Terre göreceğiniz yerlerden sadece birkaçı… Bahar Akıncı ile Romantik İtalya Turu’nda ilk olarak seyahatseverler Liguria bölgesinin başkenti kabul edilen ve tarihi çok eskilere dayanan Cenova’yı ziyaret edecek. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde olan Cenova’da, Eski Liman, Caricamento Meydanı, San Giorgio Sarayı, S.Lorenzo Meydanı ve Katedral, Doria Ailesinin sarayları ve Campetto Meydanı görülecek yerler arasında…

Cenova’da bölgenin tipik ürünlerinin satıldığı bir dükkanda buraya has şarap tadımı yapma imkanına da sahip olacaksınız. Ayrıca, 2004 yılında Avrupa Başkenti seçilmiş olan Cenova’nın en önemli müzelerinden olan “Galata Museo del Mare’yi de ziyaret edeceksiniz. Sonrasında ise Cenova’da çok meşhur olan ve bölgede tutulan, özel bir marine etme yöntemi ile pişirilen Baccala Balığı ve yöresel şarap tadımı yapacaksınız.

İTALYAN RİVİERASI’NIN MUHTEŞEM KASABALARI

Romantik İtalya turunda ziyaret edeceğiniz yerlerden bir tanesi de İtalyan Rivierası’nın çok önemli ve güzel kasabalarından biri olan Rapallo… Küçük bir liman şehri olan Rapallo’daki dükkanlardan birinde İtalyanların ünlü makarna sosu olan “Pesto” nun nasıl yapıldığını öğreneceksiniz. İtalyan Rivierası’nın balıkçı kasabalarından olan Santa Margherita, Camogli ve cennet köy Santa Frutuoso’yu da ziyaret edeceksiniz.

Sonrasında ise şarkılara konu olmuş rengarenk evleri, lüks kafe ve butikleri ile İtalya kıyılarının incisi Portofino’ya gideceksiniz. İtalya’nın en çok rağbet gören ve 1959’da ünlü şarkıcı Vittorio Palentieri’nin “I found my love in Portofino “ ( Portofino’da aşkımı buldum) şarkısı ile ismini tüm dünyaya tanıtmış olan Portofino’da romantizm üst noktalarda yaşanacak. İtalya’nın cennet köşelerinden Cinque Terre de göreceğiniz yerler arasında. Kayalara oyulmuş renkli evleri ile beş köyden oluşan bölgenin muhteşem manzarasına bayılacaksınız. Sadece tren ve tekne ile ulaşılabilinen bölgede yaklaşık 1000 yıldır yaşayan köylülerin bu doğal yaşama nasıl ayak uydurduklarına yakından şahit olacak ve “ Aşıklar Yolu” (via dell Amore”) ‘de olağanüstü manzaralar eşliğinde şarabınızı yudumlayabileceksiniz.

AMALFİ SAHİLLERİ TURU

Bahar Akıncı ile düzenlenecek bir diğer turun adı ise “Bahar Akıncı ile Amalfi Sahilleri“… 11-15 Mayıs ve 18-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek bu turda misafirler, Positano, Revello, Amalfi ve Capri’nin büyüleyici güzelliklerini, gizli mahallelerini, yerel lokantalarını, plajlarını ve yerel alışveriş adreslerini keşfedecek. Turun ilk durağı olan Amalfi’de Plazza Flovio Giola, Amalfi Katedrali, Rahibeler Manastırı ve Arsenale Müzesi gibi şehrin önemli noktalarını göreceksiniz. Daha sonrasında dünyanın en güzel iki sarayına (Villa Rufolo ve Villa Ciambrone) ve kraliyet bahçelerine ev sahipliği yapan, müzik festivali ile dünyaya adını duyuran Ravello kasabasını da ziyaret edeceksiniz.

Öğle yemeğinizi de şehrin en güzel manzaralı restoranlarından biri olan il Fornillo’da, akşam yemeğinizi de kasabanın en popüler restoranı Chez Black’te lokantanın sahibi ve şefi Gian Franco eşliğinde özel deniz ürünleriyle yiyeceksiniz. Turunuzun bir diğer gününde dünyanın en güzel adalarından biri olan Capri sizi bekliyor. Bu cennet adada Maksim Gorki’nin sürgün yıllarına ev sahipliği yapan Via Kruppta, adanın ünlü kayaları Faraglioni, Beyaz Kilise ve Ortaçağ izlerini taşıyan binaları görüp zamanda yolculuk yapacağınız dar sokakları limon kokuları eşliğinde keşfedeceksiniz.

PROVENCE KASABALARI TURU

Bahar Akıncı eşliğinde yapılacak bir diğer turun ismi “Bahar Akıncı ile Provence Kasabaları“… 7-11 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan bu turda misafirler, doğanın fazlasıyla cömert davrandığı Güney Fransa’yı keşfedecek. Lavanta tarlalarının büyüleyici manzarasını tam da mevsiminde görüleceği turda, lavanta kokularıyla Fransa’nın en güzel kasabalarını gezeceksiniz. Nice’ten başlayıp Cannes, Avignon ve Marsilya gibi şehirlerin yanı sıra Fransa’nın Provence Bölgesi’nin sevimli kasabalarını ziyaret edeceksiniz. Aynı zamanda bölgeye özgü yemeklerle birlikte ülkenin en güzel şaraplarını tadacaksınız. Tabii ki turda yapacaklarınız bunlarla sınırlı değil. Dünyaca ünlü ressam Van Gogh ile Paul Cezanne’ın kaldığı evleri de göreceksiniz.

LAVANTA BAHÇELERİNDE MUHTEŞEM ANLAR

Turunuzun belki de en güzel anlarını lavanta bahçelerinde geçireceksiniz. Geniş arazilere yayılan bahçelerde lavanta kokularıyla gezerken kendinize de kocaman bir demet oluşturacaksınız. Ancak burada şunu da hatırlatmak gerekir: Güney Fransa’da Lavanta çiçekleri haziran başı itibari ile hava şartlarında da bağlı olarak açmaya başlar ve bölgesel olarak Ağustos sonuna kadar görülebilir. Lavanta tarlalarında göreceğiniz çiçekler yağış, sıcaklık gibi durumlardan etkilenebilecek olduğundan dönemsel olarak tamamı ile açmamış olabilirler.

GÜNEY FRANSA’NIN EN GÜZEL ŞEHİR VE KASABALARI

Turda; Aix en Provence, Arles, Roussilion, Gordes, Les Baux de Provence gibi Fransa’nın en güzel yerlerini ziyaret edeceğinizi unutmayın. Arles’te Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Romanesk Katedralini ve Roma’daki Collesium’a (Kolezyum) benzeyen arenayı, ilk görüşte Kapadokya’yı andıran ve volkanik püskürme sonucu oluşan Les Baux Do Provence Kasabası’nı göreceksiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account