SEYAHATİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAK 10 AKILLI TELEFON UYGULAMASI…

SEYAHATİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAK 10 AKILLI TELEFON UYGULAMASI…

Günümüze akıllı telefonlar artık hayatı kolaylaştıracak pek çok yardım sağlıyor bizlere. Özellikle telefona indirilen bazı uygulamalar sayesinde artık zor durumların üstesinden kolayca gelebiliyoruz. Bizlere zaman kazandırır, en uygun şeyleri gösterip daha az para harcamamızı sağlar. İşte tatilde kesinlikle yanınızdan eksik etmemeniz gereken sizlere büyük kolaylık sağlayacak uygulamalar:

PACKING PRO

Tatile giderken ne kıyafet alacağınıza bir türlü karar veremiyor musunuz? Almanız gereken kıyafetleri bırakıp asıl gerekli olanları evde mi bırakıyorsunuz? İşte Packing Pro, tam size göre bir uygulama. Uygulama gideceğiniz seyahatin uzunluğuna ve yerin lokasyonuna gibi birkaç unsuru göz önüne alıp bir liste oluşturuyor. Mesela iklimi sıcak olan bir yere gidiyorsanız size uzun kollu ve kalın kıyafetler yerine kısa kollu kıyafetler almanızı öneriyor.

WEATHER PRO

Seyahate gidilecek bölgede şemsiye ihtiyacınız olup olmadığını ya da hırka alıp almamanız gerektiğini size söyleyen bir uygulama düşünün. Hatta güneş durumuna göre size güneş gözlüğünüzü bile hatırlatan bir uygulama… Gideceğiniz yerin konumunu algılayarak iklim incelemesi yapan uygulama duruma göre sizlere uyarı veriyor.

GOOGLE TRANSLATE

Gitmek istediğimiz yerlerde çok farklı bir dil kullanıyor olabilir. İngilizce konuşarak anlaşırım deseniz bile o ülkede hiç İngilizce konuşulmayabilir. Ya da dil bilmiyorum yurt dışına çıkamam diye düşünenlere bir çözüm sunan uygulama. Nereye giderseniz gidin dil bilmeden rahatça iletişim kurabilmenizi sağlıyor. Otomatik çeviriler yapan Google Translate ile harika bir seyahat gerçekleştireceksiniz.

WİFİ MAP

İlk defa gideceğiniz bir yeri keşfetmek insanlar için zorlu bir süreç olabiliyor. Yer yön bulmak ve dilin farklı olması gibi nedenlerden dolayı zorluk çekeriz. O yüzden telefonda internetin olması bizlere kolaylık sağlar. Yurtdışında ücretsiz internet bulabilmek için harika bir uygulama. Harita üzerinde nerelerde ücretsiz Wifi olduğunu gösteriyor.

MAPS.ME

Harita okumakta zorluk çekenler için çok kullanışlı bir uygulama. Gideceğiniz yere en kısa ve kolay ulaşımı sizlere sağlıyor. Ayrıca gideceğiniz yere ulaşmanızı sağlar en yakınınızda olan metro istasyonlarını da gösteriyor. Bu haritalardan bazılarına çevrimdışı olarak da ulaşabiliyorsunuz. Bu sayede seyahat etmeden önce gideceğiniz yerin haritasını önceden indirebilirsiniz.

THEFTİE

Tatilde bizler için kaybetmemiz gereken pasaport, para gibi eşyalardan sonra bir diğer en önemli şey de telefonumuzdur. Theftie uygulamasının kullanıcılara sağladığı çok büyük bir yarar var. Telefonunuz kaybolduğunda ya da daha da kötüsü çalındığında artık içiniz rahat edebilecek. Neden mi? Telefonunuz çalındığında uygulama telefonu kilitliyor ve hırsız telefona baktığı zaman selfiesini çekiyor. Sonrasında telefonun yerini belirliyor. Sizde internet sitesinden cihazınızı kontrol edebiliyorsunuz.

LENSİCAL

Seyahat ederken daha önce gitmediğiniz yerlere gittiğinizde o yerlerden çekilmiş güzel fotoğraflarınız olsun istersiniz. İşte tam sizlere göre bir fotoğraf uygulaması. Lensical ile fotoğraflarınızda bulunan pürüzleri düzelebilirsiniz. Eşitli filtreler uygulayabilir, yüz hatlarında düzenlemeler yapabilirsiniz. Gençleştirme, yaşlandırma, saç, kurak ve burun boyutunu düzenleme gibi pek çok yardımcı aracı da bulunuyor.

 XE CURRENCY

Gidilen ülkelerde farklı para birimleri kullanılıyor. Buna ayak uydurabilmek için XE Currency, güzel bir uygulama. Günlük olarak para biriminizi döviz kuruna çeviriyor. Yapılacak olan harcamaların istendiği birime göre karşılığını hesaplayabiliyor.

LİVETREKKER

Cebinizde taşıyabileceğiniz küçük bir günlük… LiveTrekker, seyahat ederken gittiğiniz rotaları kayıt altına alıyor. Bu sayede sonrasında rotanızı inceleyerek ne kadar hız ile nereye gidildiğine bakabiliyorsunuz. Aynı zamanda bunu sosyal medya ile paylaşa da bilirsiniz.

JET LAG ROOSTER

Seyahat edeceğiniz yer çok mu uzakta. Saat farkından dolayı yaşanan Jetlag ile tüm gezi boyunca hafif bir depresyon hali, uykusuzluk ve halsizlik belirtileri ile savaşmak zorunda kalırsınız. JetLag Rooster bu durumdan sizi kurtaracak bir uygulama. Uykusuzluk sorunu çekmemeniz için yaşadığınız ülkenin saatine ve gideceğiniz yerin saatine göre bir plan oluşturuyor.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account