Stockholm’de Kalınabilecek Hoteller

Stockholm’de Kalınabilecek Hoteller

Bölgelerine göre Stockholm’de güzel otel seçenekleri var. En yüksek fiyatlı olanlar 5 yıldızlı Sheraton, Grand Hotel, Hilton gibi oteller.

Grand Hotel bu şehrin en pahalı oteli, geceliği kişi başı 350-400 Eur’dan başlıyor. Elbette ekonomik seçimler isteyenler için ilk tercih olmayabilir ancak şehrin en güzel noktasında konumlandığını ve genel manzaraya çok hakim olduğunu söylemeliyiz. Gamla Stan, Skeppsholmen, Djungarden bölgelerini karşıdan görüyor. Genel olarak Stockholm içinde tarihi ve kültürel gezi noktalarına yakın oteller istiyorsanız Gamla Stan, Norrmalm, Kungsholmen ve Södermalm ile Östermalm bölgelerinden seçmelisiniz. 5 yıldızlı oteller gibi olmasa da merkezi oluşları, ulaşım ağına yakınlıklarıyla önerebileceğimiz oteller şunlar:

Nörrmalm bölgesinde; Frey’s Hotel, Terminus Hotel, Nordic C Hotel, Nordic Lights Hotel, Central Hotel, Comfort Hotel, Radisson Blu Hotel çok merkezi ve güzel seçenekler. Metro duraklarının ya da otobüs istasyonlarının hemen yanındalar. Bulundukları caddeler üzerinde uzun yürüyüşler yapmak ve alışverişe çıkmak için ideal konumdalar.

grand otel stockholm

Kungsholmen bölgesinde; Hotel Aldoria metro istasyonunun hemen yanında , tren istasyonuna ise yürümeyle 15-20 dakika mesafede yer alan üç yıldızlı ve konforlu bir otel. Hotell M/S Monica ise standart binalarda kalmak istemeyen, Kungsholm Limanı’na demirli ve en az 100 yıllık bir geminin içinde konaklama fırsatı veren değişik bir otel.

Gamla Stan yani eski tarihi şehir merkezinde seçebileceğiniz alternatifler daha fazla. Genelde 3 ya da 4 yıldızlı seçenekler var ancak bölge çok turistik olduğu için fiyatlar daha yüksek. Eski tarihi binaları aslına uygun kalmaya gayret ederek restore etmişler. Otel odalarındaki mobilyalar ve yemek salonları da bazı otellerde tarihi havanın devamı için özel olarak muhafaza edilmiş. Collector’s Victory, Collector’s Lord Nelson aynı otel grubuna ait iki seçenek, gemi ve tarih temalı otel odaları var. First Hotel Reisen , Kraliyet sarayına 200 metre mesafedeki Hotel Gamla Stan diğer önerilerimiz.

stockholm-hoteller-hakkinda

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account