Stockholm’e Çocukla Gidenlere Önerilerimiz

Stockholm’e Çocukla Gidenlere Önerilerimiz

Stockholm’ün gerek yaygın ulaşım ağı, gerekse çocuklar için tasarlanmış pek çok aktivite alanı sebebiyle tam bir çocuk dostu şehir olduğunu söylememiz gerekir.

Öncelikle Djurgarden bölgesi çocuklar için ağırlıklı eğlence ve gezi alanı olarak öne çıkıyor. Skansen Açık Hava Müzesi, Vasa Müzesi, Junibacken Masal Diyarı, yaşı biraz daha büyük çocuklar için Gröna Lund Tema Parkı tüm aileyi eğlendirecek alternatifler sunuyor.

stockholm-vasa-muzesi

Stockholm Kartı ile bu alanlara ekstra ücret ödemeden girebilirsiniz. Gamla Stan bölgesine geçtiğinizde metro istasyonunun 100 metre ilerisinde yer alan Post Office, çocuklar için tasarlanmış bir müze. Postacı kostümlerini giyip fotoğraf çektirebilir, postanedeki işlemleri uygulayarak kendileri için kurulu alanda uygulamalı eğlenebilirler.

cocukla stockholm

Yine Gamla Stan’da yer alan Royal Palace içinde minik prensler ve prensesler için kostümlü oyun odası var, burada tarihi karakterlere bürünebilirler. Ayrıca her gün saat 12.15’te özel Saray Muhafızları’nın nöbet değişim seremonisi seyredebilirsiniz.  Norrmalm’de Kulturhusset (House of Culture) sanatla ilgili tüm aktiviteler yer alıyor. Tiyatro ya da film izleyebilir, çocuk aktivite alanlarında eğlenebilirsiniz.

Hemen yakınındaki Kungstradgarden bölgesinde akşam saatlerinde bile açık olan buz pateni sahasında ailecek kayabilirsiniz. Östermalm bölgesinde bulunan Humlegarden, geniş yeşil alanlarıyla çocukların özgürce koşup oynayabilecekleri, ebeveynlerin de banklarda dinlenebileceği bir park. Gustav Adolf Torg’dan kalkan kanal turlarına katılan çocuklar Kuzey Denizi üstündeki adalar gezisini de eğlenceli bulabilir.

buz pisti stockholm

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account