TATİLCİLER ERKEN REZERVASYONU SEVDİ

TATİLCİLER ERKEN REZERVASYONU SEVDİ

Prontotour Genel Müdür Yardımcısı ve CMO’su Gürkan Erol, yerli turistin erken rezervasyonu çok sevdiğini belirterek” Türk turist erken rezervasyonlarla yurt dışına akın ediyor. 2018’deki 116 günlük tatil çok cazip geliyor. 15 günlük ara tatilde de başta kayak merkezi olmak üzere tatilciler yurt dışı seçeneklerini değerlendiriyor” dedi. Star Gazetesi’nde yayımlanan haberle ilgili detaylar şu şekilde…

Yurt dışı erken rezervasyonda büyük artış yaşandığını ifade eden Gürkan Erol, “Yeni yıl tatilinde de erken rezervasyonla fiyatlar yüzde 45 düştü. Yine tatilciler 116 günlük izin döneminde yurt dışını tercih ediyor. Seyahatseverler erken rezervasyona çok ilgi gösteriyor” diye konuştu.

Yurt dışı seyahat tercihlerinde Yunanistan’ın revaçta olduğunu belirten Erol “Avrupa’da klasik rotaların dışında vizesiz coğrafyalar, Fas ve Beyrut gibi rotalar da talep gören yerler arasında. Öte yandan erken rezervasyon dönemi yurtdışı turlarında yüzde 40’lara varan indirimlerle, yurtiçi ve Kıbrıs otellerinde yüzde 45’e varan indirimlerle satışları devam ediyor. Yerli tatilci Ege ve Akdeniz ile Kuzey Kıbrıs’ı tercih ediyor” dedi.

Selanik ve Kavala gibi yakın bölgelere yurt dışı turlarının kişi başı 199 Euro’dan başladığını belirten Gürkan Erol, Güney Afrika’da safari turunun bedelinin 4.400 Euro’ya kadar yükseldiğini ve her bütçeye uygun yurtdışı tatili olduğunu söyledi. Türk turistin tercihinin Uzak Doğu olduğunu belirten Erol “Özellikle Uzak Doğu’ya büyük ilgi olduğunu görüyoruz. Yunanistan tercih edilmeye devam ediyor. Avrupa’da klasik rotaların dışında vizesiz coğrafyalar, Fas ve Beyrut gibi rotalar talep görüyor” diye konuştu.

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account