Tayland Turundan Thai Masajı Yaptırmadan Dönmeyin

Tayland Turundan Thai Masajı Yaptırmadan Dönmeyin

Tayland, kültürel mirası, doğal güzellikleri ve sahip olduğu mutfak lezzetlerinin yanı sıra dünyaca ünlü Thai masajı ile de turistlerin ilgisini çeken bir ülke. Thai masajı, dünyanın dört bir tarafından gelen ziyaretçiler için Tayland’da yapılacak şeyler listesinde mutlaka yer alması gereken cezbedici bir deneyimdir.

İster merkez Bangkok’a ister Phuket gibi turistik adalara veya Pattaya gibi deniz, kum, güneş üçlüsünün tadına zirvede varabileceğiniz plaj beldelerine gidin Tayland turunuzdan Thai masajı yaptırmadan dönmeyin.

Her bütçeye uygun şekilde yaptıracağınız masajlar, sizi bu ülkeye geri dönmeye tekrar teşvik edecek şimdiden söyleyelim!

Thai masajı Tayland’da 2500 yıl öncesinden bugüne kadar popülerliğini yitirmeden gelmiş, özellikle şifa için başvurulan bir sanattır.

tayland-budizm-

Kaynağını Hint Yogasından ve Çin Tıbbı tekniklerinden alır. Çok sert ya da çok yumuşak olmayan bir zeminde uygulanan Thai masajı için masajı yaptıracak kişinin giyinik olması gerekmektedir.

Bir çok baskı tekniği (germe, çekme gibi) uygulanan Thai masajında, masaj yapılan kişinin ağrıya dayanma gücü göz önünde bulundurularak hareket edilir.

Thai masajı vücuttaki enerji dengesini sağlamayı, bedene ve zihne şifa vermeyi amaçlayan bir masajdır. Günümüzde fizyoterapide kullanılan bir çok tekniğin kaynağı Thai masajıdır. Thai masajı sonrası kişiler kendilerini yeniden doğmuş gibi enerjiyle yüklü hissettiklerini söylerler.

tayland-tai-masaji

Thai masajının bilinen faydaları gün geçtikçe artmaktadır.

Sırt, baş gibi uzuvların ağrılarına, romatizmaya iyi gelir. Sindirim sisteminde hazımsızlık giderici etkisi vardır. Kasılmış kasları çözer, kas spazmına iyileştirici etkide bulunur ve esnekliği ve hareket yeteneğini arttırır.

Orijinal Thai masajı yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bu iki saat boyunca masajı yapan kişiler adeta bir seremoni edasıyla bu görevi yerine getirmektedirler.

Tayland seyahatinizde siz de Thai masajı yaptırarak yaşam enerjisiyle dolabilir ve ömrünüz boyunca unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

tayland-bangkok

 

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account