İŞTE TAYLAND’IN EĞLENCE VE TATİL ŞEHRİ! PATTAYA’DA GEZİLECEK YERLER

İŞTE TAYLAND’IN EĞLENCE VE TATİL ŞEHRİ! PATTAYA’DA GEZİLECEK YERLER

Tayland’ın “Güney batı muson rüzgarı” Pattaya, iklimi, egzotik özellikleri, uygun yaşam maliyetleri ile dikkat çeken bir turizm kenti. Tayland’ın başkenti Bangkok’ın 160 km güneydoğusunda yer alan şehir eskiden küçük bir balıkçı kasabasıyken bugün gece hayatı, muhteşem gösterileri ve gezi olanakları ile seyahatseverlere göz kırpıyor. Yıl boyu günlük 30 derece sıcaklığı olan şehir kıyı tatili imkanları ile de nam-ı dünyaya yayılmış durumda.

Pattaya, Vietnam savaşının ardından Amerikalı askerlerin de etkisiyle küçük turistik yerleşimlere müsait hale geldi ve dünyaca ünlü popüler bir resort bölgesi oldu. Yılda 4 milyon civarında ziyaretçi ağırlayan şehirde 2 binin üzerinde otel bulunuyor. Asya’nın en büyük sahil alışveriş merkezi de Pattaya’da bulunuyor. Trafiğe kapalı Walking Caddesi, Pattaya’nın ünlü eğlence bölgesi olarak bilinir.

TİMSAH GÖSTERİSİ

Pattaya’ya turistlere pek çok ürün sunabilen bir tatil şehri. Pattaya’da Tarih ve kültür için de seçenek var, deniz keyfi sürmek isteyenler için de. Golf yapmak isteyenlere bile şehir imkan sağlıyor. Üstelik Bangkok’tan Pattaya’ya giderken yol üstünde Timsah çiftliğini ziyaret edebilirsiniz. Burada filden kaplanlara kadar pek çok hayvanı görebilme, onların fotoğraf çekebilme imkanına sahip olacaksınız. Timsahlar ile gerçekleştirilen bir gösteriyi de izleme şansınız olacak. Yol üzerinde yer alan zümrüt, yakut, pırlanta gibi değerli taşların satıldığı yerlere uğrayarak uygun fiyatlarla hediyelik alabilirsiniz.

TAYLAND’IN EN GÜZEL BAHÇESİ

Pattaya’da görülecek yerler arasında Nong Nouch Botanik Bahçesi yer alıyor. Nong Nooch kasabasında yer alan bahçe 500 hektarlık bir alan içinde ve Pattaya merkeze 20 dakikalık uzaklıkta. Tayland’ın en iyi düzenlenmiş bahçesi olan Nong Nouch’ta yerel Tay kültürünü yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Burada yapılan çeşitli kültürel show’ları yakından izleyebilirsiniz. Fillerin muhteşem gösterisini izleyerek bu unutulmaz anları fotoğraflayabilirsiniz. Prontotour’un Bangkok-Pattaya turunda tüm bu detaylar var.

Pattaya’da gidilecek yerler arasında Mercan Adası’da yer alıyor. Mavinin bin bir türünü görebileceğiniz bu gezide palmiye ağaçları ile çevrili adanın beyaz kumsalında güneşlenip deniz keyfi yapabilirsiniz. Pattaya’da fil safarisi ve müzikli kabare Alcazar Show da kaçırılmaması gereken turistik faaliyetler arasında.

PATTAYA’NIN KÜLTÜREL HAZİNESİ

Pattaya’da görülecek pek çok yer var. Mesela Ko Lan Adası görmeye değer. Türkçesi gerçeklik tapınağı olan Prasat Satchatham, sadece ahşap ile yapılmış bir tapınak. Öte yandan şehrin merkezinde yer alan Wat Chai Mongkhon tapınağı budizmin izlerini taşıyor. Bir sanat müzesi olan Paradise Pattaya da görülecek yerler arasına eklenebilir.

Pattaya’da Tai mutfağının çeşitli ürünlerini görebilirsiniz. Restoranlarda yerel yemeklerin dışında dünya mutfaklarında örnekler de bulabilirsiniz. Baharat yemeklerin olmazsa olmazı. Yine salata ve pirinç en çok tercih edilenler arasında. Deniz mahsülleri ve balık sık tüketilen gastronomi ürünleri arasında. Pattaya ile Türkiye arasında 4 saatlik zaman farkı var.

 

©2019 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account