TAYLAND’IN TATİL ADASI PHUKET’İN YANINDAKİ GÜZELLİK: KRABİ

TAYLAND’IN TATİL ADASI PHUKET’İN YANINDAKİ GÜZELLİK: KRABİ

Tayland, Uzak Doğu’nun en çok tercih edilen ülkeleri arasında yer alıyor. Her ne kadar Phuket, Tayland’da en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelse de, özellikle son dönemlerde güneyde bulunan Krabi yoğun ilgi görüyor. Yapılan araştırmalarda da Krabi’ye giden Türk misafirlerinin sayısında ciddi bir artış var. Peki Krabi’yi bu kadar cazip kılan şeyler neler? Gelin birlikte bakalım.

Krabi, huzur dolu tatil arayanlar için  muhteşem bir tatil rotası. Masmavi denizi, kumsalları ile hem karadan, hem de denizin içinden yükselen yemyeşil yüksek tepeleriyle Krabi benzersiz bir tatil sunuyor.

Güney Tayland’da Andaman Denizi kıyısında bulunan Krabi, uzun, fantastik beyaz kumlu plajları ve turkuaz renginde denize sahip. Dünya denizlerinden olan Tayland’ın en güzel şehirlerinden Krabi, birçok ulusal parka sahip olan doğanın harika manzaralarına şahit oluyorsunuz. Birçok filmin çekim yeri olan Krabi, adalarıyla ünlüdür. Phi Phi Ley; Maya Bay dünyaca ünlü Beach filminin çekildiği ada, Phi Phi Don, Ko Khao Phing Kan (Bond Adası) turistlerin akın ettiği adalarıdır. En güzel ve keşfedilmemiş olan adaları ise Koh Lanta, Koh Rok Yai ve Similian Adası ise dünyadaki en iyi dalış noktalarından biridir. Bu adalara büyük ve küçük olmak üzere iki farlı tekne turu ile gidiliyor siz de yapacağınız tekne turu ile Krabi’nin en güzel fotoğrafları yakalayabilirsiniz.

Krabi’de yer alan Ao nang ve Rai Ley Körfezi’nin bembeyaz kumlu plajları ile dünyanın her yerinden gelen turistlerin kireç taşından oluşmuş dimdik duran dağlarına tırmanarak mavi ile yeşilin iç içe olduğu  doğanın en güzel manzaralarına şahit oluyorlar. Yıl boyunca sıcak iklime sahip olan Krabi, şehrinin büyük bir kısmı ulusal parklarla çevrilidir. Bu parklarda su kayağı, yelkencilik, şnorkelle dalış ve su sporları gibi çeşitli aktivitelerde bulunuyor. Şehir bu görünen güzelliklerinin yanı sıra birde yer altı zenginlikleri var. Phra Nang Anıtı ve Küçük Phra Nang Mağarası (Phra Nang Shrine & Tham Phra Nang Noi), Büyük Phra Nang Mağarası (Tham Phra Nang Nai) gibi çeşitli mağaraların bulunduğu ve mağara içerisinde müze, tapınak ve anıtlar bulunuyor.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account