TEK SEYAHATTE 4 ÜLKE: BENELÜKS & PARİS TURU

TEK SEYAHATTE 4 ÜLKE: BENELÜKS & PARİS TURU

Bir seyahat düşünün, Türkiye’den çıkıyorsunuz ve bir haftada 4 farklı ülkeyi ziyaret ediyorsunuz. İşte bu Benelüks & Paris turuyla mümkün. Seyahatiniz boyunca Fransa’nın en çok turist çeken şehri Paris’in yanı sıra Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’u deneyimleme şansını buluyorsunuz. Unutamayacağınız bir yolculukta Avrupa’nın cazibe merkezlerini yakından tanıyacaksınız. Amsterdam’dan Brüksel’e, Paris’ten Lüksemburg’a kadar birçok şehir sizi bekliyor. O zaman Benelüks & Paris turunu yakından inceleyelim…

ÖZGÜRLÜKLER ŞEHRİ AMSTERDAM

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, Benelüks turlarında ziyaret edeceğiniz şehirlerden biri. Amsterdam sadece Avrupa’nın değil aynı zamanda dünyanın en çok dikkat çeken şehirleri arasında yer alıyor. Kanalları, müzeleri, laleleri, takunyaları ve eğlence hayatı gibi birçok yönüyle dünyanın her yerinden misafir ağırlıyor.

Her gezgine hitap eden Amsterdam’da Van Gogh Müzesi, Rijksmuseum ve Amstel Nehri ve Yüzen Kanal Evleri, Amsterdam Tren İstasyonu, Aziz Nikola Kilisesi,  Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı ve Damrak Caddesi gibi yerleri görebilirsiniz. Ayrıca Amsterdam kanallarıyla ünlü bir şehir. Siz de Amsterdam’a gittiğinizde tekne turuyla birbirinden güzel kanalların arasından geçerek şehri seyredebilirsiniz.

HOLLANDA’NIN KIRSAL YÜZÜ: MARKEN VE VOLENDAM

Turunuzun bir diğer gününde Amsterdam çevresini keşfetmeye ne dersiniz? Amsterdam’ın şehir hayatının yanı sıra kırsal kesiminde de çok güzel yerler bulunuyor. Bu anlamda Marken ve Volendam’ı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Tipik Hollanda evlerinin olduğu Marken, sessiz ve sakin bir ada. Aynı zamanda ünlü ressam Van Gogh’un memleketi olan Marken’deki köprüleri ressamın eserlerinde de görebilirsiniz. Bunun yanı sıra balıkçı kasabası olan Volendam’da sıra şeklinde dizilmiş yazlık evleri ve restoranlarını görebilirsiniz.

HOLLANDA’NIN ÖNEMLİ ŞEHİRLERİ

Hollanda’da Amsterdam haricinde Büyük Hollanda turuna katılarak Den Haag, Rotterdam ve Markt gibi gözde şehirleri görebilirsiniz. Hollanda’nın idari yönetiminin yeri olan Den Haag ya da bilinen adıyla Lahey, düzenli şehir planlamasıyla ziyaretçilerinin beğenisini kazanıyor. Şehir ayrıca dünyanın en güzel müzeleri arasında gösterilen Panorama Mesdag Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor. Bu müzeyi de görmenizi tavsiye ederiz.

Den Haag’ın ardından turunuzda göreceğiniz bir diğer şehir de Rotterdam… Avrupa’nın giriş kapısı olarak kabul edilen Rotterdam, dünyanın en büyük limanına sahip. İlginç mimarili kübik evleri, modern yapıları ve sıra dışı bir pazar yeri ile Rotterdam akıllardan uzun süre çıkmayacak güzelliğe sahip. Turunuzda Hollanda’da göreceğiniz son şehir ise Markt. Görkemli meydanı ve yapılarıyla bu şehir de gezginlerin çok sevdiği bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

BELÇİKA’DA BİR ORTA ÇAĞ HAVASI: BRUGGE VE BRÜKSEL

Benelüks & Paris turunun bir sonraki durağı Belçika… Avrupa’nın merkezi olarak gösterilen Belçika’da Brüksel ve Brugge gibi önemli şehirleri keşfedebilirsiniz. Orta Çağ havasını yaşatan bu şehirlerde çok eğlenceli vakit geçireceğinizden şüpheniz olmasın. Belçika’nın başkenti Brüksel’de Grand Palace Meydanı’ndaki yapılar başınızı döndürecek güzelliğe sahip.

Brugge kentinde ise kendinizi bir film setinde gibi hissedebilirsiniz. Unesco tarafından koruma altına alınan Brugge’da eski dönem yaşantısına tanık olabilirsiniz. Brugge ayrıca çok romantik bir şehir. Bu romantik havayı üst noktalara taşımak isterseniz, kanallar arasında düzenlenen bir nehir turuna katılmanızı öneririz.

Belçika aynı zamanda lezzetleriyle de öne çıkan bir ülke. Waffle’dan midyeye kadar birçok özel lezzeti deneyimleme şansına sahipsiniz.

AVRUPA’NIN EN KÜÇÜK ÜLKELERİNDEN: LÜKSEMBURG

Benelüks ülkelerinin sonuncusu ise Lüksemburg… Burası küçük bir yer olmasına rağmen gezilecek yerleriyle seyahatseverlerde tatlı bir anı olarak kalıyor. Lüksemburg’un sokakları oldukça sakin ve huzurlu. 3 meydandan oluşan Lüksemburg’da, Belediye binası, Dük Sarayı, Tiyatro Binası görülmesi gereken yerler arasında.

Lüksemburg’da şehrin merkezini gezdikten sonra Remich ve Schengen turuna da katılmanızı öneririm. Mosel Nehri kenarında yer alan Remich Kasabası tüm turistlerin olduğu gibi sizin de ilginizi çekecek. Nehrin üzerinde yer alan Mosel Köprüsü Lüksemburg ile Almanya’yı birbirine bağlıyor. Köprüden yürüyerek iki ülkeye geçebiliyorsunuz. Köprünün tam ortasında durduğunuzda bir ayağınız Almanya’da diğer ayağınız Lüksemburg’da oluyor.

Aynı zamanda Remich’de yer alan Mosel Nehri üzerindeki köprüde ilginç anlar yaşayabilirsiniz. Köprünün bir yarısı Almanya diğer yarısı da Lüksemburg’da yer alıyor. Yani yürüyerek Lüksemburg’dan Almanya’ya geçmeniz mümkün.

BİR FRANSIZ RÜYASI: PARİS

Benelüks turunuzun 3 günü Fransa’nın başkenti Paris’e geçecek. Işığın şehri olarak adlandırılan Paris’te, Charles de Gaulle Meydanı ve Zafer Takı, Dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs Elysees, Grand Palais ve Petit Palais sergi sarayları, Concorde Meydanı ve Obelisk Taşı, 3. Alexsandre Köprüsü, Fransa Parlamento Binası, Seine Nehri,  Napolyon’un Mezarı, Eyfel Kulesi görülecek yerler arasındadır. Ancak Paris’te gezilecek yerler bir hayli fazla. Bunun için “Adım Adım Paris” turuna katılmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle Eyfel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Montmartre (Ressamlar tepesi) ve Sacre Coeur Bazilikası (Adaklar Bazilikası) gibi önemli yerleri daha yakından tanıma fırsatını bulacaksınız.

HER YAŞA UYGUN EĞLENCE MERKEZİ DISNEYLAND

Paris’teki bir diğer gününüzde Avrupa’nın en güzel eğlence merkezlerinden olan Disneyland’ı görebilirsiniz. Disneyland, genel olarak çocuklu ailelerin tercih ettiği bir yer gibi görünse de, yetişkinlerin çocuklardan daha fazla eğlendiği bir yer. Muhteşem aktiviteler, macera tutkunlarına eğlenceli dakikalar sunuyor. Disneyland, korku tünellerinden renkli şovlara kadar 7’den 77’ye herkesin ilgisini çekiyor.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account