THY ENGELLİ VATANDAŞLARDAN BELGE ZORUNLULUĞUNU KALDIRDI

THY ENGELLİ VATANDAŞLARDAN BELGE ZORUNLULUĞUNU KALDIRDI

Türk Hava Yolları, engelli vatandaşlardan belge zorunluluğunu kaldırdı. THY’den yapılan açıklamada Türkiye çıkışlı iç hat ve dış hat seferlerinde, engelli yolculara uygulanan indirimde her uçuş için gerekli olan belge ibraz zorunluluğunun ortadan kaldırıldığı duyuruldu. Ayrıca, geliştirilen proje kapsamında engelli yolcuların Miles&Smiles üyesi olup, bir defaya mahsus olmak üzere aşağıda belirtilen engelli belgelerinden biri ile sisteme kayıt yaptırması durumunda iç hat biletlerde %20, dış hat biletlerde %25 indirimden faydalanabilecekler.

Belge olarak;

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü (T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı)’nden alınan engelli kimlik kartı,

Tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınan %40 ve üzeri engelli sağlık kurulu raporu,

“Engelli” ibaresi bulunan nüfus cüzdanı kabul edilecektir.

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ’NE ÖZEL KAMPANYA

Bu arada THY, Sevgililer Günü’ne özel bir kampanya düzenledi. Uçuş biletlerini 1-4 Şubat tarihlerinde satın alan Miles&Smiles üyeleri 12 – 18 Şubat tarihleri arasında İstanbul çıkışlı tüm yurt dışı uçuşlarında 2 kişilik seyahatlerde yüzde 25’e varan indirim kazanacak.

Kampanyanın geçerli olduğu rotalar ise şunlar: Barselona, Roma, Venedik, Paris, Nice, Malta, Lizbon, Ljubljana, Zagreb, Dubrovnik, Oslo, Moskova, Maskat, Amman, Beyrut, Abu Dabi, Dubai, Bangkok, Phuket, Manila, Kazablanka, Los Angeles, San Francisco, Miami, New York, Boston, Brüksel, Lüksemburg, Kosice, Amsterdam, Budapeşte, Graz, Salzburg, Cape Town, Mauritius, Seyşeller, Zanzibar… Söz konusu noktalar için İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan düzenlenen uçuşlarda da kampanya geçerli olacaktır.

KATMANDU SEFERLERİ ARTIYOR

Öte yandan; Türk Hava Yolları, Nepal’in başkenti ve aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Katmandu’ya sefer sayısını artırdı. THY’den yapılan açıklamada, “Haftada 5 frekans olarak gerçekleştirilen İstanbul – Katmandu (KTM) – İstanbul seferlerimiz, 24 Eylül 2018 tarihi itibarıyla haftada 7 frekans olarak uygulanacaktır” denildi.

 

 

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account