THY’DEN ELEKTRONİK EŞYALAR İÇİN YENİ HİZMET

THY’DEN ELEKTRONİK EŞYALAR İÇİN YENİ HİZMET

Türk Hava Yolları, ABD ve İngiltere uçuşlarında elektronik eşyaların taşınması için yeni hizmetini hayata geçirdi. Şirket, cep telefonundan büyük elektronik cihazları köpüklü bir muhafazaya sararak kırılmayacak özel bir bagajla taşımaya başladı. Yolcular, uçağa biniş aşamasına kadar taşınabilir bilgisayar veya diğer elektronik cihazlarını kullanabilecekler. Biniş esnasında ise bu cihazları görevlilere teslim edecekler.

Transit yolcular ise, elektronik cihazlarını uçakların kapısında THY tarafından oluşturulan noktalardaki görevlilere teslim ediyorlar. THY, yolcuların elektronik cihazlarının kırılmayacağını veya kaybolmayacağını garanti ediyor.

Konuya ilişkin olarak THY tarafından yapılan ”Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’a Düzenlediğimiz Uçuşlarda Yolcularımızın Cep Telefonu veya Akıllı Telefondan Daha Büyük Elektronik Cihazları Kullanımına Dair Bilgilendirme” başlıklı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Yolcularımız, uçak içinde sunduğumuz Wi-Fi kullanım olanağıyla cep telefonları ile internet hizmetimizden faydalanabilecekler. İlgili elektronik eşyalar, boarding kapısında teslim edilebileceği için, yolcularımız uçak kapısına kadar cihazlarını kullanabilecekler. Transfer yolcularımızın söz konusu cihazlarını İstanbul varışlarında boarding kapısında teslim etmeleri yeterli olacak.

Yolcularımızın elektronik eşyalarını check-in esnasında bagaja vermeyi tercih etmemesi durumunda, elektronik cihazlar İstanbul’da boarding işlemi sırasında etiket karşılığı teslim alınarak itinalı bir şekilde özel bagajlarla taşınacak. Görevli personellerimiz varış sonrasında belirlenen dağıtım yerinde yolcu bagaj etiketi – cihaz eşleşmesi yaparak elektronik cihazları sahiplerine teslim edecekler.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account