Toscana’nın Yaz Festivalleri

Toscana’nın Yaz Festivalleri

* Glostra del Saracino Festivali. Yılın en uzun günü 21 Haziran’da, tüm Toscana’da sokaklarda dans edip müzik yapan insanlar ve yiyecek-içecek standları görebilirsiniz.

* Fiesole Müzik Festivali; Haziran’ın 15’inde başlayıp, Temmuz’un ilk haftasına dek sürüyor. Tiyatro, dans ve sinemayı da kapsayan gösteriler düzenleniyor.

* Regata di San Ranieri: 17 Haziran’da Pisa kentinde, Arno Nehri üzerinde rengarenk teknelere binmiş ilginç kostümlü katılımcılar geçit töreni yapıyor. Nehir iki yanındaki binalarda yakılan meşalelerle nefis bir havaya bürünüyor.

* Calcio Storico: 22 Haziran’daki Kostümlü futbol şenliği 2 gün boyunca sürüyor. Şehrin ortaçağdan kalma 4 mahallesine ait takımların (Santo Spirito, Santa Croce, San Giovanni ve Santa Maria Novella’nın) turnuvasından oluşuyor. Karşılaşmalar Piazza Santa Croce’de yapılıyor. Ödül canlı bir inek. 24 Haziran’daki festivalim ardından Arno nehri kıyısında havai fişek şovu düzenleniyor.

calcio_storico

* Gioco del Ponte: Haziranın son pazar günü, Pisa’nın meşhur köprüsünde son derece eğlenceli bir temsili kostümlü savaş yapılıyor.

* Corsa del Palio: 2 Temmuz ve 16 Ağustos’ta Siena kentinin ünlü meydanlarında düzenlenen at yarışları oldukça heyecanlı.

* Pucciniano Festivali: Dünyaca ünlü opera bestecisi Puccini’nin hayatının son yıllarını geçirdiği Puccini Gölü kıyısında Ağustos ayı boyunca, dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıların katıldığı bir opera festivali düzenleniyor. http://www.puccinifestival.it

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account