URLA ENGİNAR FESTİVALİ’NDE LEZZET ŞÖLENİNE HAZIR MISINIZ?

URLA ENGİNAR FESTİVALİ’NDE LEZZET ŞÖLENİNE HAZIR MISINIZ?

Urla Enginar Festivali için artık geri sayım başladı. Çeşme’deki ot festivali ile baharı karşılayan İzmir, bu kez de Urla ilçesindeki enginar festivaline hazırlanıyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan festival 28-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Prontotour’un düzenlediği Urla Enginar Festivali turu ile hem bu renkli festivali takip edebilir hem de Ege’nin incisi Urla’nın farklı noktalarını gezebilirsiniz.

Fotoğraf, urlaenginarfestivali.com’dan alınmıştır

İzmir’in şirin ilçesi Urla, enginarın kalbi olarak biliniyor. Yüzlerce çeşit otun yetiştirildiği Urla, günümüzde enginarı ile meşhur. Hal böyle olunca 2 yıldır bölgede enginar festivali etkinliği düzenleniyor. Bu şekilde seyahatseverler lezzetli yemeklerle buluşuyor. Aynı zamanda usta şeflerde enginarları türlü türlü servis ederek hünerlerini sergiliyor. Enginardan yapılan kebap, sushi, pide, boyoz hatta baklava gibi daha onlarca lezzet siz seyahatseverlerle buluşacak. Alaçatı’daki ot festivali gibi Urla’daki enginar festivali de çok renkli gösterilere sahne oluyor. Ayrıca, Urla Enginar Festivali’nin, Shinung Star Awards 2016 en iyi festival dalında ödüle layık görüldüğünü hatırlatmakta fayda var.

Fotoğraf, urlaenginarfestivali.com’dan alınmıştır

Prontotour’un düzenlediği bu tur tabii ki sadece festivalle sınırlı değil. Aynı zamanda bu şirin beldeyi keşfetme şansı yakalayacaksınız. Urla gezilecek yerler açısından misafirlerine çok sayıda seçenek sunuyor.

URLA’DA BİRÇOK YERİ GÖRME ŞANSI YAKALAYACAKSINIZ

İlk olarak zeytinyağcılık ve kil yatakları ile ünlü Klazomenai Antik Kenti gezeceksiniz. Burada  kayıtlara geçmiş en eski zeytin yağı işliğini göreceksiniz. Şunu belirtmek gerekir ki, son yıllarda bu coğrafyada zeytin ve üzüm ile ilişkilerine ait önemli bulgular keşfediliyor. Bu anlamda önemli bir deneyim yaşayacaksınız. Ayrıca Çeşme yolu üzerinde Köstem Zeytinyağı Müzesi’ de ziyaret edilecek yerler arasında. Müzede geçmişten günümüze, zeytinin yağa dönüşme serüveni hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Dönüş yolunda da sizi keyifli anlar bekliyor. Çeşme’ye uğrayacağınız bu gezide yol üzerindeki sakız enginar tarlalarını gezip Ege üzümlerini yerinde göreceksiniz. Burada, Urla Şarapçılık’a ait bağ evleri ve üzüm bahçelerini gezme şansını yakalayacaksınız. Ayrıca Uzbaş Botanik Çiftliği’nde de 54 farklı ülkeden getirilmiş ve coğrafyamızda yaşayabilen bitki türlerini tanıyacaksınız.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account