“UZAK DOĞU TURLARINA İLGİ ARTIYOR”

“UZAK DOĞU TURLARINA İLGİ ARTIYOR”

Prontotour Genel Müdür Yardımcısı ve CMO’su Gürkan Erol, bu yıl Uzak Doğu turlarına ilginin arttığını söyledi. Hürriyet Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Gürkan Erol, Türkiye’de yaşayanların 116 gün resmi tatil yapacak olmasının, klasik rotaların dışında uzak destinasyonlara da ilginin artmasını sağlayacağını ifade etti. Bayram tatilinde farklı alternatif arayanlara Uza Doğu turları kapsamında yer alan Bangkok ve Phuket’i önerdiklerini belirten Erol, “Görkemli tapınakları ve büyüleyici sahilleriyle unutulmaz bir seyahat düşleyenlerin rüyalarını süsleyen Uzak Doğu, ihtişamlı sarayları, yüzen çarşıları, etkileyici iklimi ve bitki örtüsüyle adeta yeniden keşfedilmeyi bekliyor. Doğu’nun geleneksel yaşamı ile Batı modernizmini bir arada sunan Tayland’ın Melekler Şehri olarak adlandırdığı Bangkok, tapınakları, gökdelen ve lüks alışveriş merkezleriyle adeta Asya’nın cazibe merkezi konumunda bulunuyor” dedi.

BU YIL 3 ROTA TREND OLACAK

Bu yıl trend olması beklenen 3 rota olduğunu dile getiren Gürkan Erol, “Tatilcilere önerebileceğim bu yılın 3 trend rotanın Endülüs-Portekiz, Güney İtalya, Phuket-Bangkok olmasını bekliyoruz. Avrupa’nın batısında yer alan İspanya ve Portekiz gezginlere benzersiz seyahat deneyimleri sunan rotalar arasında yer alıyor. Prontotour’un Portekiz-Endülüs turu seyahatseverlere, kadim kültürü ve farklı coğrafyasıyla Endülüs Bölgesinden başlayıp Porto’da son bulan muhteşem bir yolculuk vaat ediyor. İspanya’nın Endülüs bölgesinde farklı kültürlerin kucaklaştığı Sevilla, Granada ve Cordoba’nın tarihi dokusuyla büyülenip, Lizbon ve Porto’nun renkli sokaklarını keşfetme fırsatı bulunuyor. Yine bu yılın gözde rotaları arasında yer alan Güney İtalya’nın Sicilya ve Puglia bölgeleri başka bir İtalya’yı keşfetmek isteyenlerin tercihi oluyor” diye konuştu.

TATİLCİLER ERKEN REZERVASYONA ALIŞTI

Seyahat severlerin erken rezervasyona artık alıştığını ifade eden Gürkan Erol şunları söyledi: Kasım-Haziran arası indirim oranları kademeli olarak azalarak devam ediyor. Yani tüketici Prontotour’da ne kadar erken alırsa o kadar karlı çıkıyor. Örneğin seyahatseverler 1 yıl sonrasına yaklaşık 299 €’ya bir haftalık Avrupa tatili satın alabiliyor. Sezonda alacağı fiyattan 300 € daha ucuza alma imkanı buluyor. Yine yurtiçi ve Kıbrıs otellerinde % 45’e varan erken rezervasyon indirimlerimiz mevcut. Dönemsel olarak yaptığımız bazı kampanyalarla da erken rezervasyon satışlarımıza katkı sağlıyoruz. Örneğin Şubat ayı içerisinde Kurban Bayramı turu satın alan gezginlere bisiklet hediye ettik.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account