UZAK DOĞU’NUN ÜÇ GÜZELİ: <BR>BANGKOK, PHUKET VE SİNGAPUR

UZAK DOĞU’NUN ÜÇ GÜZELİ:
BANGKOK, PHUKET VE SİNGAPUR

Görkemli tapınakları ve büyüleyici sahilleriyle unutulmaz tatil düşleyenlerin rüyalarını süsleyen Uzak Doğu, ihtişamlı sarayları, yüzen çarşıları, kauçuk ormanları, etkileyici iklimi ve bitki örtüsüyle adeta yeniden keşfedilmeyi bekliyor. Köklü geleneklerin ve yüzlerce yıllık öğretilerin merkezi olan Uzak Doğu’yu Bangkok, Phuket ve Singapur gibi tarih, kültür ve doğa zengini şehirleriyle keşfetmeye hazırsanız Prontotour’un birbirinden cazip tur seçeneklerine göz atabilirsiniz. Kendini turkuaz sularda hayal edenler ve özgün bir kültür tanımak isteyenler için oldukça farklı alternatifler sunan Uzak Doğu, hayatınızda deneyimleyeceğiniz en güzel maceralardan biri olacak.

BANGKOK

Huzura davet eden felsefesi ile insanda farklı boyutlar açan Bangkok adeta renklerin, kokuların ve tatların içerisinde egzotik bir yolculuk şehri. Doğu’nun geleneksel yaşamı ile Batı modernizminin bir arada kaynaştığı Tayland’ın Melekler Şehri olarak adlandırdığı Bangkok, her köşe başında karşınıza çıkan tapınakları, gökdelen ve lüks alışveriş merkezleri ile adeta Asya’nın parlayan bir çekim merkezi durumunda.

Güç ve ihtişamın sergilendiği Kraliyet Sarayı, yarım saatlik bir deniz yolculuğu sonrasında ulaşılan yüzen çarşı, akıl almaz şovların sergilendiği timsah ve yılan çiftlikleriyle şehir adeta hafızanızda unutulmaz karelerle yer ediyor. Üç şehrin birleştiği noktada yer alan Ayutthaya, aynı zamanda antik bir Siyam başkenti. 250 yıldır çok iyi korunan kent, tarih seven her seyahatseverin mutlaka görmesi gereken yerlerin de başını çeker. Buda heykellerinin bulunduğu Wat Phra Mahathat kompleksi ise Ayutthaya’nın en popüler yeri. Tai Crepe, Pad Thai, Pla Pao ve Nam Tok Moo Salatası ile Bangkok’un yemek severler için bir cennet durumunda olduğunu da ayrıca belirtelim.

PHUKET

Milli parklardan tapınaklara, ilgi çekici müzelerden Patong kulüplerine kadar kültürel ve eğlence bakımından pek çok farklılığı bir arada barındıran Phuket, mavi lagünler etrafında beyaz kumların uzandığı bir tatil yöresi. Dünyanın dört bir yanından gelen seyahatseverleri ağırlayan Phuket, aynı zamanda Tayland’ın da en büyük adası konumunda. Olağanüstü plajlara sahip olan bu adada turistlerin en çok tercih ettiği yerler ise Patong, Karon, Bang Thao, Nai Harn, Surin ve Pansea Plajları olmaktadır. Adadaki plajların dışında tapınakları, şelalaleri ve milli parkları görebilir, ara sokaklarda açılmış tezgahlardan alışveriş yapabilirsiniz.

SİNGAPUR

Singapur, Malay Yarımadası’nın güney ucunda bir ada devleti. Bu şehrin sokaklarında dolaşırken, karşınıza çıkabilecek en küçük detay dahi emin olun ilginizi fazlasıyla çekmeye yeter. Singapur geziniz sırasında görmeniz gereken yerlerin başını çeken yerlerden biri de Johor Bahru olmaktadır. Cami, Hindu ve Çin tapınaklarını fazlasıyla görebileceğiniz bu şehirde, Hindu Arulmigu Sri Rajakaliamman Cam Tapınağı da mutlaka ziyaret edilmesi gereken mabetlerden bir diğeridir. Güneydoğu Asya’nın heyecan verici şehirlerinden biri olan Singapur’un Sentosa Adası ise sayısız aktivitenin yapıldığı bir yer.

Adada bisiklet turlarından yunus gösterilerine, kuşlar ile birlikte uçmaktan kelebek dünyasına girmeye kadar birçok etkinlik yapılabilmekte. Şüphesiz buraya geldiğinizde görmeniz gereken yerlerden bir diğeri ise 1201 yılında Marco Polo’nun ziyaret ettiği Bintan Adası olmalıdır. Bölge halen Çinli ve Hintli tüccarların fırtınadan sonra sığındıkları güvenli bir liman kenti durumundadır. Unutmadan ülkenin sakız çiğnemeden tutun da taksileri yoldan çevirmeye varana kadar çok sayıda ilginç yasaklarının olduğunu da ayrıca hatırlatalım.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account