UZAKDOĞU’NUN CAZİP YÖNLERİNİ PRONTOTOUR REHBERİNDEN DİNLEMEYE NE DERSİNİZ?

Dünyanın en çok ziyaret edilen coğrafyası olan Uzak Doğu’ya olan ilgi her geçen dönem artıyor. Muhteşem bir doğaya sahip olan bu coğrafyada seyahatseverler çok farklı deneyimler yaşıyor. Uzakdoğu turlarını gerçekleştiren Prontotour Rehberi Burak Çetiz, bölgenin birçok özelliğini Prontoblog’a anlattı. Uzakdoğu neden cazip bir bölge? Yeme içme kültürleri nasıl? En popüler şehirleri hangisi? Bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabı Burak Çetiz ile yaptığımız bu söyleşide…

İşte Burak Çetiz’in Uzakdoğu hakkında yaptığı açıklamalardan öne çıkan satırlar…

Uzakdoğu’nun mesela Afrika ya da Avrupa gibi diğer bölgelere göre dikkat çekici yönlerinden bahsetmek istiyorum. Uzakdoğu bir kere çok çeşitliliği olan bir bölge. Doğal güzellik açısından çok farklı bir yer. Çin’den Nepal’e Kamboçya ya da Malezya’ya kadar çok geniş bir coğrafyaya yayılıyor. Her anlamda çok çeşitli bir yer. Etnik, yeme içme, yaşantı ve kültürel anlamda misafirlerine çok fazla zenginlik sunuyor. Bölge, birçok ünlü filmlere de konu olmuş. Sinemacılar için adeta bir set görevi görüyor. Vietnam’da Halong ve Hong Kong gibi dağları ve tepeleriyle ünlü yerleri örnek verebilirim. Hayat suyun üzerinde yaşanıyor adeta. Her daim yeşil olan adalara sahip. Doğal güzellik açısından çok ilgi çekiyor.

Müthiş bir kültürel çeşitlilik bulunuyor. Vietnam’da 56 farklı etnik kültürden bahsedebiliriz. Çin de aynı şekilde çok farklı etnik grupları barındırıyor. Bu anlamda da çok zenginlik vadeden bir bölgedir. Aynı şekilde İslamın, Hristiyanlığın, Budizmin gibi birçok din de bu coğrafyada yaşandı. Sonuçta da ilginç hikayelerin ortaya çıktığı ilginç bir destinasyon. Herkesin ilgisini çekebilecek herkese aynı şeyi hitap edebilecek birçok şeyi bulabilirsiniz.

Uzakdoğu dünyanın en güzel mutfaklarından birine sahiptir. Bizim Tayland ve Vietnam turlarımızda misafirlerimiz yemeklere bayılırlar. Sokakta çok canlı bir yaşam vardır. Yeme içme konusu sokaktadır. En güzel ve en lezzetli yemekleri sokaklarda bulabilirsiniz. Özellikle deniz ürünleri sevenler için Uzakdoğu bir cennettir. Yemeklerde baharatların kullanılarak farklı yöntemlerle pişirildiği yemeklerdir. Belki de dünyanın en sağlıklı yemekleridir bunlar.

Prontotour olarak Uzakdoğu’ya çok fazla turlarımız bulunuyor. Bunlar arasında misafirlerimiz tarafından en çok ilgi görenlerden bir tanesi, Hong Kong’dan başlayıp, Bang Kong, Phuket’e 5 gün ayırıp, Kuala Lumpur’a 1 gün geçip oradan Singapur ile tamamladığımız bir paket…

©2019 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account