Vize ihlal ofisine kimler gidiyor?

Vize ihlal ofisine kimler gidiyor?

Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilmesiyle yurt dışına çıkışlarda bazı değişiklikler yapılmıştı. Ancak belirli bir zaman geçmesinin ardından prosedürlere bazı kolaylıklar getirildi. Bununla birlikte yurt dışı çıkışında vize ihlal ofisinde ne tür düzenlemeler var? İşte son durum şu şekilde:

-Bordo pasaportlu vatandaşlar (devlet memuru olsun ya da olmasın) vize ihlal ofisine gidip memur olup olmadıkları kontrol ediliyor. Burada herhangi bir evrak istenmiyor.

-Yeşil pasaportlu ilgili prosedürler de aynen devam ediyor. Emekli olan yeşil pasaport sahipli devlet memurları yeşil pasaport kartı ile vize ihlal bölümüne gidiyor. Burada, eğer 01.01.2014 tarihinden önce emekli olan emniyet mensubundan herhangi bir evrak istenmiyor. Ancak 01.01.2014 tarihinden sonra emekli olan emniyet mensubundan, İlçe ya da İl Emniyet Müdürlüğü’nden “Yurt dışına çıkmasına engel yoktur” yazısının olduğu bir belge isteniyor. Askeriyeden emekli vatandaşlara ise vize ihlal ofisinde sorgu yapılıyor.

-Gürcistan ve Kıbrıs seyahati için vatandaşlar vize ihlal ofisine gidiyor. Burada sadece yeşil pasaport sahiplerinden “Yurt dışına çıkmasına engel yoktur” yazısının olduğu bir belge isteniyor.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account