Volga Nehir Turu

Volga Nehir Turu

Moskova, St. Petersburg gibi Rusya’nın en önemli şehirlerini keyifli bir nehir gezintisi ile keşfedeceğiniz Volga Volga Turu, farklı bir seyahat deneyimi arayanlara özel.

1.Gün: Moskova

Rusya’yı bir de gemiyle keşfetmeye ne dersiniz? Moskova ile başlayan Volga Volga Nehir Turu boyunca, Rusya’nın en güzel şehirlerini görecek, Rus tarihine tanıklık etmiş köy ve kasabaları ziyaret edeceksiniz. Yol güzergahı boyunca geçeceğiniz 17 adet su asansörü de bu yolculuğunuzu ilginç kılacak. Nehir gemisine geçmeden önce, Moskova’ya ayak basar basmaz sizi panoramik şehir turu karşılıyor. Bu turda ünlü Leningrad Caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, meşhur Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi ve Meclis Binası gibi ünlü noktaları görme şansı elde ediyorsunuz. Panoramik tur sonrasında ise gemiye transfer ediliyor ve rahat kamaralarınıza yerleşiyorsunuz. Bu gece gemide konaklanıyor. Dileyenler, ekstra düzenlenen ve Moskova’yı muhteşem ışıklandırmalar altında görmenizi sağlayan Işıklar Altında Moskova Turu’na da katılabilirler.

moskova_volga


2.Gün: Moskova

İkinci güne yine Moskova’da uyanıyorsunuz. Gemide yapılan keyifli bir kahvaltının ardından, Kremlin ve Katedral turu için yollara düşme vakti geliyor. Bu turda Kremlin Sarayı’nın tüm güzellikleri ayaklarınız altına seriliyor. Öğle yemeği vakti geldiğinde ise karnınızı doyurmak için yine gemiye dönebiliyorsunuz. Yemeğin ardından, dilerseniz ekstra düzenlenen Metro Arbat Turu’na da katılabiliyorsunuz. Bu turda şanını hep duyduğunuz, Sovyet Rusya’sının ihtişamını sergilemek amacıyla tablolar, heykeller, gösterişli avizeler ile bir müze gibi süslenmiş Moskova metrosunu keşfe çıkıyorsunuz. Ardından ise Moskova’nın trafiğe kapalı Arbat Sokağı’nı geziyor, yazar Aleksandr Puşkin’in yaşadığı evi görebiliyorsunuz.

Gemiye geri döndüğünüzde ise yola çıkma vakti geliyor. Bu gece düzenlenen hoş geldiniz kokteylinde kaptanınız ve gemi mürettebatıyla da tanışabiliyorsunuz.

arbat_moskova


3.Gün: Uglıc

Artık Moskova’ya veda etme zamanı geldi. İlk durağınız Ugliç olacak. Sabah küçük bir toplantı ile Volga Volga Nehir Turu’nda uğranılacak limanlar, geçilecek su yolları ve yol üzerinde rastlayacağınız etkileyici su asansörlerinin çalışma sistemi hakkında önemli ve keyifli bilgiler edineceksiniz. Gemide yenilen öğle yemeğinin ardından ise öğleden sonra Ugliç’e varmış olacaksınız. Volga kıyısındaki bu şirin şehirde yürüyerek yapılacak turda ise Eski Kremlin Meydanı’ndaki Transfigürasyon Katedrali ve Dimitri Kan Kilisesi’ni görebilirsiniz. Bu kilise, Korkunç Ivan’ın dokuz yaşındaki oğlu Dimitri’nin öldüğü noktaya inşa edilmiş.

4.Gün: Yaroslavl

Gemideki leziz kahvaltı için gözlerinizi yeni güne açtığınızda, bir başka büyüleyici destinasyon Yaroslavl’a vardığınızı göreceksiniz. Bu sefer panoramik Yaroslavl turu otobüsler ile yapılıyor. Bu turda Transfigürasyon Manastırı, şehir meydanı, Peygamber İlyas Kilisesi’ne ek olarak Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonunu görme şansınız da olacak. Saat 11:00 gibi gemiye geri dönecek olmanız sizi üzmesin; nehir gemilerinde muhteşem Volga’yı izlemek ve daha pek çok keyifli ve huzurlu aktivite yapmak mümkün. Ayrıca bu zamanı rehberinizin Rus kültürü hakkında anlattıklarını dinleyerek de geçirebilirsiniz.

yaroslavl_volga


5.Gün: Gorıtsı

Yeni bir gün, yeni bir şehir… Rusya sularındaki beşinci gününüzde, Goritsi’desiniz. Goritsi’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden Aziz Kiril Manastırı ve Kiril Kasabası’nı görme ve gezme şansınız var. Öğle yemeği vaktinde gemiye döndüğünüzde ise size gemi güvertesinde kahvelerinizi yudumlayarak nehir kıyısı boyunca adeta tablo gibi uzanan muhteşem manzaraları seyretmek için yeterli zaman kalıyor.

6.Gün: KIJI

Eğer bu gün sabah kahvaltısını erken yaptıysanız, gemi güvertesine çıkıp, önünüzde uzanan muhteşem Onega Gölü’nü seyretmeye ne dersiniz? Kiji’ye varmadan önce bu seyrin tadını doyasıya çıkarmanızı tavsiye ederiz. Ama Kiji’de de görülecek çok şey var. Onega Gölü üzerinde yer alan Kiji Adası, UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alıyor ve özenle korunuyor. Adada yapılacak yürüyüş ile 22 kubbesiyle bir peri masalındaymış gibi hissettiren ve hiç çivi kullanılmadan inşa edilmiş ahşap Tecelli Kilisesi’ni, adaya serpiştirilmiş eski ahşap Rus köy evlerini ve köylülerin doğal yaşamlarını görebilirsiniz. Üstelik bugün, Kiji Adası’nda serbest zamanınız da olacak. Bu zamanı köyü detaylıca keşfederek ve Rus kültürünün saklı kalmış sırlarını öğrenerek geçirebilirsiniz. Akşam olduğunda ise Mandrogi’ye geçmek üzere gemiye dönmeyi unutmayın.

kiji_tecelli_kilisesi


7.Gün: Mandrogı

Yedinci gününüz rengarenk geçecek çünkü hepsi ayrı renklere boyanmış ahşap Rus evlerinin hüküm sürdüğü Mandrogi’ye vardınız! Yeşillikler içerisindeki bu köydeki serbest zamanınızda; açık havada yürüyüşler yapabilir, minik hayvanat bahçesini, sevimli binalar içindeki hediyelik eşya mağazalarını ve atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Mandrogi’de küçük bir votka müzesi olduğunu da belirtelim. Karnınız acıktıysa, öğle yemeğini gemide veya adadaki lokantalardan birinde yiyebilirsiniz. Akşam olduğunda ise sizi gemiye alalım çünkü bugün gemide konaklayacağınız son gününüz olduğundan dolayı, kaptanınız bir Kaptanın Gala Yemeği düzenliyor.

mandrogi_


8.Gün: St. Petersburg

Rusya’nın en önemli şehirlerinden biriyle başlayan Volga Volga Nehir turu, bir başka güzel ve ihtişamlı şehirle, St. Petersburg’la sona ermek üzere. Umarız bir önceki gece iyi dinlendiniz çünkü önünüzde oldukça hareketli bir gün uzanıyor. Sabah olduğunda, St. Petersburg’a vardığınızı göreceksiniz ve kahvaltının hemen ardından; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt Caddesi, Kont Strogonof Sarayı ve saray meydanı, Kışlık Saray, St. Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, II. Alexandr Kan Kilisesi gibi şehrin en önemli turistik noktaları sizleri bekliyor. Öğle yemeğinin ardından ise dünyanın en iyi müzelerinden biri kabul edilen, muhteşem sanat eserleriyle donatılmış Hermitage Müzesi Turu’na katılma şansınız var. Dileyenler müze turu yerine ekstra düzenlenen ve St. Petersburg’un üzerine kurulduğu 50’ye yakın adanın arasındaki kanallarda dolaşacağınız kanal turuna da katılabilirler. Gemide alacağınız akşam yemeğinin ardından ise keyifli bir gece geçirmek isteyenler mutlaka ekstra Kazak dansları veya bale gösterisi turlarına katılmalı!

petersburg_volga


9.Gün: St. Petersburg

Rusya’daki son gününüze, gemide yapacağınız son kahvaltı ile başlıyorsunuz. Akşama doğru eve dönmek için yola çıkacağınızdan, sabah erken saatte kabinlerinizi boşaltmanız gerektiğini unutmayın. Dileyenler, gitmeden önce son bir ekstra tura katılabilir ve muhteşem Peterhoff Parkı ve Sarayı’nı görebilirler.

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account