Waffle Cenneti Brüksel

Waffle Cenneti Brüksel

Hani bizim şehirlerimizde bazı pastanelerde hazırlanan, ya da sokak satıcılarının yaygın olduğu Anadoluhisarı’nda ayak üstü yediklerimiz vardır ya… Brüksel’e gelince ne kadar büyük bir fark olduğunu anlıyorsun. Sokak araları mis gibi waffle kokuyor, elleri malzemeden yana korkak değil, krema ve meyveli eklemeler için ekstra ücret aldıklarından bolca kullanıyorlar.

“Meğer waffle’ın anavatanına gelmişim” sözü çıkıyor ağzınızdan, bizimkilerin neredeyse iki katı büyüklüğünde olan bir waffle paylaşılmadan bitiyor bir çırpıda.

bruksel-waffle-cesitleri

Ama size bir uyarımız var. Kimi yerlerde 1-2 € gibi uygun bedelle yiyebileceğiniz her waffle, “ doğru waffle” değil. Ya sosları su katılmış gibi cılız ya da meyveleri tatsız. Kivi, çilek, muz eklendiğinde ve hatta üzerine pudra şekeri ekildiğinde bile durumu kurtarmıyor.

En iyisi 1-2 € bedelle yiyebileceğiniz bir waffle’dan çok da beklentinizin olmaması. Bir waffle her koşulda insana mutluluk verir diyorsanız, sorun yok. Liege waffle‘ı diye tabir edilen ve içine şekerin karamelize hali eklenmiş, kare ve iri petekli hazırlananlarını özellikle denemelisiniz.

Biz birkaç yer keşfettik:

Aux Gaufre De Bruxelles ( Rue Marche Aux Herbes 113 ) , The Dandoy Tea Room ( Rue de Charles Buls 14 ), Los Churros & Waffles ( Grasmarkt ) ve ünlü Manneken Piss heykeline yakın Drug Opera ( Rue Gretry, 51 ) . Bu mekanlarda waffle ortalama 2-3 €, üstüne ekleyeceğiniz soslar 1-2 €, meyveler de ortalama 2 € civarında değişiyor.

bruksel-waffle-2

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account