Yaratıcılıkta Sınırları Zorlayan 5 Sıra Dışı Otel

Yaratıcılıkta Sınırları Zorlayan 5 Sıra Dışı Otel

Teknoloji ve sanatın birbirine paralel ve hızlı gelişimi hayatın hemen her alanında olduğu gibi seyahat ve konaklama sektöründe de sıra dışı deneyimlerin kapısını aralamaya imkân sağlıyor. Hem sanatı hem de muhteşem hayal gücünü kullanan tasarımcılar ardı ardına dünyanın en sıra dışı otellerini açarak seyahatseverlerin beğenisine sunuyor. Genelde bulunduğu coğrafyanın özgün koşullarından beslenen bu oteller, konaklayan her misafirine hayatı boyunca unutamayacağı deneyimler yaşatıyor. İşte dünyadan sınırları zorlayan 5 yaratıcı otel konsepti;

SALA OTEL – İSVEÇ

İsveç’te yerin 155 metre altındaki bir gümüş madeninin içinde yer alan Sala Otel, dünyanın en sıra dışı otellerinden biri. Tüm dekor ve malzemelerin gümüş madeni konseptine uygun olduğu otelde kalmak isteyenlerin uyması gereken bazı kurallar var. Örneğin ortalama 2 derece sıcaklığa sahip otelde, buna uygun kıyafetler tercih etmeniz gerekiyor. Bu durum tabi ki otel içindeki normal aktiviteler sırasında geçerli. Otel sıcaklığına göre özel ekipmanlarla donatılan yatakta normal gece kıyafetlerinizi giymeniz mümkün. Dikkat çeken başka bir ayrıntı ise, otelde telefonun çekmiyor olması. Yerin altında konaklarken otel personeliyle haberleşmeniz için size 1 adet telsiz veriliyor. Otelde kişi başı geceleme ortalama fiyat 1.500 TL.

Sala_otel_isvicre


RICHARD’IN KAMP OTELİ – KENYA

Kenya’nın doğusunda Tanzanya sınırındaki bir doğal park olan Masai Mara, oldukça sıra dışı bir bölge olmasının yanı sıra en az kendisi kadar sıra dışı bir otele de ev sahipliği yapıyor. Masai Mara Milli Parkı’ndaki birkaç çadırdan meydana gelen otelde konakladığınızda, aslında doğal yaşamın tam ortasında bir gece geçirmiş oluyorsunuz. Özellikle gece muhteşem gökyüzü manzarasına sahip olan otelde sizin gibi konaklayan insanlar dışında insan türündeki tek canlı sizsiniz. Her an gözlemleme şansı bulabileceğiniz hayvan türleri arasında en meşhur olanları ise leopar ve çitalar.

Richard's_Kamp_otel


POSEDION DENİZALTI OTELİ – JAPONYA

Japonya’nın Fuji adalarında bulunan Posedion denizaltı oteli, çok mümkün olmasa da dışarıdan bakınca bir deniz altının yanlarına monte edilmiş kapalı filikaları andırıyor. Denizin tam 28 metre altında bulunan bu otelde konakladığınızda su altı yaşamının en gizemli anlarına tanık olabilirsiniz. Yüzlerce balık türünün ve rengârenk mercan resiflerinin arasında geçirilecek bir gecenin, 1 haftalık dalış tatiline bedel olduğunu kolaylıkla söylemek mümkün.

poseidon_denizalti_oteli


MV ARIA BUTİK OTEL – AMAZON

Suyun üzerinde tatil, muhteşem cruise rotalarından kaynaklı yabancısı olduğumuz bir tatil türü değil. İlk bakışta küçük bir cruise gemisini andıran MV Aria, cruise konseptini 5 yıldızlı konforla harmanlamış. Oldukça lüks odalara sahip olan bu butik otel Peru ve Amazon Ormanları arasında, misafirlerine unutulmaz deneyimler yaşatıyor. MV Aria’da konakladığınızda, tatiliniz boyunca yapacağınız en rutin aktivite büyük yatağınızda ayaklarınızı uzatıp Amazon Nehri’nin size sunduğu güzellikleri izlemek olacaktır.

Aria


HET ARRESTHUIS – HOLLANDA

En özel gününüzü acımasız uygulamalarıyla ünlenmiş bir cezaevinde geçirmek ister misiniz? Peki bunun için şehrin en lüks oteline ödediğiniz kadar para öder misiniz? Hollanda’nın 150 yıldır en sert uygulamalara ev sahipliği yapan hapishanesi, günümüzde oldukça seçkin bir kitleye hitap eden lüks bir otel olarak hizmet veriyor. Hücrelerin aynen korunarak otel odası olarak dizayn edildiği otelde biraz daha fazla ödeme yaparak hakim ve savcının odasında da konaklayabilirsiniz.

HET_ARRESTHUiS

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account