YENİ YILA FARKLI BİR ŞEHİRDE GİRMEYE NE DERSİNİZ?  REHBERLERİMİZİN YILBAŞI ÖNERİLERİ…

YENİ YILA FARKLI BİR ŞEHİRDE GİRMEYE NE DERSİNİZ? REHBERLERİMİZİN YILBAŞI ÖNERİLERİ…

Yeni yılı farklı bir coğrafyada sevdiklerinizle unutulmaz bir deneyim yaşayarak karşılamaya ne dersiniz? Peki neresi? Cosmopolitan Dergisi Kasım sayısında Prontotour rehberlerine yeni yıl önerilerini sordu. İşte en güzel Yılbaşı rotaları…

Ayhan Kalyan – Lapland

Bence en iyi destinasyon Lapland. Yeni yılda Kuzey Işıkları için Finlandiya’da olacağız. Yeni yıl denilince her şey orda var çünkü. Kar, Noel Baba, Ren geyikleri, Kuzey Işıkları, Huskyler yani neden olmasın? Yılbaşında Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Lapland turumuza herkesi bekliyorum. Turumuzda Noel Baba Köyü, Kar safarisi, Igloo Hotel fırsatlarını deneyimleme şansı bulabilirsiniz. Ren Geyiği çiftliğine yapacağımız gezi, Snowmobile safari, Husky Safari, Rauna Vahşi yaşam parkı gezisi ile deneyim dolu harika bir program var. Lokal restoranlarda, geleneksel tadlar, örneğin somon ve rengeyiği etinin tadına bakacağız.

Ferruh Armutçuğlu – Londra

Londra’da yeni yıl kutlamalarının harika olduğunu söyleyebilirim. Cadde ve dükkanlar Noel süsleriyle parlıyor. Havai fişek gösterileri ve sokak partileri muhteşem. Yılbaşı gecesini de içine alan 3 gecelik programımızda Londra’nın tarihi ve turistik yerlerini yakından görme fırsatımız olacak. Knights Bridge, Hyde Park, Natural History Müzesi, Thames Nehri, Buckingham Palace, Palace of Westminster, Big Ben, Trafalgar Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, National Galery ve Picadilly Circus görülecek yerler arasında. Ayrıca ekstra olarak düzenlediğimiz Oxford & Windsor & Bichester Outlet Turu, Royal Banquet & Show Turu’na ve London Eye & Madame Tussauds & Thames Cruise Turu`na dileyen misafirlerimiz katılabilir. Londra’da tabii pek çok seçenek mevcut. Geleneksel pub kültürü yanısıra füzyon mutfağına kadar pek çok restoran öne çıkıyor. İngiltere’de Uzak Doğu lezzetlerini de içine alan her türlü gurme tatları keşfetmeniz mümkün. Soho bölgesi başlıbaşına gastronomi noktası. Yeni yılı karşılamak için geri sayımda Thames Nehri ve çevresi, Victoria Rıhtımı, Oxford Street ideal noktalar arasında.

Tolga Temel – Barcelona

2019’u Barcelona’da karşılamak harika bir keyif. Hem eğlence hem de kültür ve keşif var. %100 keyif alacağınız bir şeyler mutlaka buluyorsunuz. Yılbaşı yemeğini takiben sokaklarda eğlenceli kutlamalar ve sonrasında birbirinden güzel kulüplerde eğlence. Özellikle sahil bölgesi restoranlarında İspanyol mutfağından seçme tapaslar, paella, deniz ürünleri yemekleri, sangria, şarap, cava ve daha birçok lezzet ile kendimizi ödüllendireceğiz. İspanyol Meydanı’nda yapılacak olan kutlamalara katılacağız ve İspanyolların üzüm yeme adetini yerine getirerek geri sayımımızı yapacağız. Akabinde de geceye devam etmek isteyenlerle Barcelona’nın birbirinden güzel gece kulüplerinde eğlenerek yeni yılı karşılamış olacağız. Sadece yeni yılı karşılamanın olmadığı oldukça kültürel ama bir o kadar da keyifli bir gezi gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Barcelona’nın birbirinden güzel sokaklarını ve sanat dolu yapılarını keşfedecek, yerel pazarlarından alışveriş yapıp, parklarında yürüyüp fotoğraflar çekecek, yerel müzikler ve Flamenko dansı eşliğinde keyif yapıp, dünyaca ünlü ressam Salvador Dali’nin müzesini de ziyaret edeceğiz.

Murat Koç – Viyana

2018 yılının son gününü Viyana’da karşılamak eşsiz bir deneyim. Işıl ışıl cadde ve sokakları, şehrin her meydanında ve köşesindeki stantlar, açık hava sahneleri, hangisine katılsam diye sonsuz seçeneklerin olduğu birbirinden keyifli etkinlikler Viyana’yı her yılbaşı gecesi Avrupa’da ayrıcalıklı kılıyor. Sadece filmlerde görülen, yılbaşını bizlere her notasında çağrıştıran hoş müzikler eşliğinde, insanların mutlu mesut buz pateni yaptıkları sahalar, açık havada kurulan bir sahnede, pür dikkat dinlenen müthiş korolar, insanın içini hemencecik ısıtan ayak üstü içilen ev yapımı bir bardak sıcak şarap, dünyanın her yerinden gelmiş yabancı insanların sokakta birbirine gülümsemesi, içten bir selam vermesi, Stephansplatz adlı merkez meydanda binlerce insanın beraber senin son saniyelerini birlikte geriye doğru sayıp, saatler yeni yılın ilk dakilarını gösterdiğinde mutlulukta birbirine sarılıp aynı umutları, aynı dilekleri paylaşması, Viyana’yı yılbaşı döneminde farklı kılıyor. Viyana’da birbirinden güzel lezzetleri de bulabilirsiniz. Hazır gitmişken bir Viyana Şnitsel’i yemeden dönülmez. Seçenek çok. Renner lokantası gizli favorilerimden, Figlmüller için söylenecek her şey söylendi son yüz yıldır. Plachutta, şnitsel’in şampiyonlar liginde oynuyor. Pöschl ise öyle ki, sizi şnitzel’e aşık eder.

Reha Kızıltan – Roma

Bu yıl 2019’u Roma’da karşılamanızı tavsiye ediyorum. 2800 yıllık şehir Roma, hem İtalya’nın hem de Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden. Türkiye’de insanların yurt dışında ilk gitmek istedikleri yer sorulduğunda ise genel olarak Roma ilk beş şehir arasında yer alır. Derin tarihi izleri olan Roma sokakları, her ziyaretçisine farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Yeni yıla Popolo Meydanı ve Pizza Venezia ile Navona Meydanı’nda merhaba diyebilirsiniz. Muhteşem konserler ve görkemli bir havai fişek gösterisi eşliğinde 2018’in son saniyelerini Roma’da geçirebilirsiniz. İtalya’ya özgü lezzetleri tercih edebilirsiniz. Roma’da otantik bir mekan olan Meo Patacca’da yerel müzik eşliğinde akşam yemeği yiyebilirsiniz. Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum,Via Del Corso ve Circus Maximus görülecek yerler arasında. Programımız arasında Napoli ve Pompei de var. Yine Dağ Köyleri’ni de gezme şansı bulacağız.

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account