YENİ YILI ATİNA’DA KARŞILAMAYA VAR MISIN?

YENİ YILI ATİNA’DA KARŞILAMAYA VAR MISIN?

Yunanistan’ın başkenti Atina, seyahat severlere her dönem harika bir tatil fırsatı sunuyor. Komşu’nun güzel başkenti yılbaşında da cazip bir tatil imkanı ile misafirlerini bekliyor. Yeni yıl için henüz bir plan yapmadıysanız, Prontotour’un yılbaşına özel Atina turuna bakmanızda fayda var.

PİRE’DE BİR AKŞAM YEMEĞİ

Atina turunda Yunanistan’ın eşsiz lezzetlerini keşfetme şansına sahipsiniz. Şehrin birçok noktasında bu lezzetlerin tadına varabilirsiniz, ancak şehre 20 dakika uzaklıkta bulunan Pire Limanı’nda bu keyfi yaşamanızı öneririz. Şık restoranlara sahip olan Pire’de keyifli bir akşam yemeğine katılabilirsiniz. Bir yazlık sahil kasabasını andıran Pire’de bölgeye özgü deniz mahsullerinin olduğu özel lezzetlerle buluşabilirsiniz. Ayrıca, yemeğin ardından lüks yatların bulunduğu Pire’nin sahil kesiminde bir yürüyüş de yapabilirsiniz. Dileyenler de Pire’nin ünlü gece kulüplerinde eğlenceye katılabilir. Genellikle Atina gençlerinin sıkça tercih ettiği bu gece kulüplerinde eğlence sabahın ilk saatlerine kadar devam ediyor.

ADA TURUNU KAÇIRMAYIN

Yunanistan adalarıyla da ünlü bir ülke. Özellikle Atina’ya gittiğinizde bu birbirinden güzel adaları keşfedebilirsiniz. Prontotour’un hazırladığı Hydra, Poros ve Aegina adalarını kapsayan tam günlük gezide adaların keyfini çıkaracaksınız. Ziyaret edeceğiniz adaları yakından tanıyacak olursak, Poros güzel plajları, şirin evleri ve restoranlarıyla huzur bulacağınız bir yer. Yunanlıların cennetten bir ada yakıştırmasını yaptığı Peros yemyeşil çam ağaçları ve tertemiz denizi ile zihninize ve vücudunuza detoks etkisi yapacağından şüpheniz olmasın.

Ada turunda gezeceğiniz bir diğer yer ise Hydra Adası… Amfitiyatroyu andıran şekli ile bir zamanlar Saronik Korsanları için güvenli bir sığınma evi olarak kullanılan Hydra adasının eşsiz cazibesi sizi çok etkileyecek. Güverteden, eski taş evleri ve köşkleri sessizce uzun ve çalkantılı bir tarihe tanıklık eden bu adanın çok özel mimari ve romantik manzaralarına hayran kalacaksınız.

Aegina ise Saronik Körfezi’ndeki Yunanistan’ın Saron adalarından biridir. Güzel ada, Atina’ya sadece 50 kilometre uzaklıktadır ve yaz aylarında Atinalılar için popüler bir kaçamak noktasıdır. Modern Yunan’ın ilk başkenti olan Aegina’ya ayak bastığınız andan itibaren farklı bir yaşam ile karşılaşacaksınız.

ATİNA’NIN TARİHİ YERLERİ SİZİ BEKLİYOR

Atina’ya gitmişken şehrin eski ve modern yerlerini görmenizi öneririz. Tabii ki şehirde görülecekler listesinde ilk sırayı Akropolis alıyor. Akropolis, Atina seyahatlerinin olmazsa olmazlarındandır. Şu bir gerçek ki, şehrin hangi noktasında olursanız olun Akropolis’i karşınızda görebilirsiniz. Atina’nın üzerinde yüksek bir kayalık üzerinde bulunan ve tarihi önemi olan birçok antik yapının bulunduğu Akropolis, turistlerin de ilgi odağı halinde. Açıkhava müzesinin içinde birçok önemli yapı da mevcut. Athena Nike Tapınağı, Parthenon, Dionysos ve Herodes Tiyatrosu bunlardan bazıları…

Acropolis’in yanı sıra dünyadaki ilk Olimpiyat Stadyumunu da Atina’da görebilirsiniz. 60 bin kapasiteli stadyum yaklaşık 33 bin metrekarelik bir alana yayılmış. İsmi Panathenaic olan stadyumun dışında geleneksel kıyafetler giyinmiş kişilerle fotoğraf çektirmeyi de unutmayın. Atina’da ayrıca Atina Üniversitesi, Atina Akademisi ve Ulusal Kütüphane’sini içeren yerleri de bir arada mutlaka ziyaret edin.

VE 2018’E MERHABA

Atina birçok Avrupa şehrinde olduğu gibi yeni yılı coşkuyla kutluyor. Özellikle şehrin kalbinin attığı yer olan ve karşısında Parlamento Binası bulunan Syntagma Meydanı eğlencenin odak noktası oluyor. Konserler, havai fişek görüntüleri eşliğinde yeni yıla merhaba diyebilirsiniz. Yeni yılın coşkusu ve kutlaması gecenin ilerleyen saatlerinde de devam ediyor. Bunun yanı sıra eşsiz Yunan lezzetlerinin olduğu bir restoranda da eğlenerek yeni yıla girebilirsiniz. Özellikle Yunanlılara özgü eğlence ile unutulmaz anlara şahit olabilirsiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account